Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024
 • Princezna českého popu, která byla na vrcholu kariéry v 80. a 90. letech, se narodila 8. dubna 1966 v Čeladné. Její strastiplná životní pouť, kterou prostřednictvím bulváru sledoval celý národ, skončila tragicky skokem pod vlak 29. dubna 2014 v Uhříněvsi.
 • Nejznámější hity

  Zásadní muži jejího života:

  Kariéra

  Dětství a dospívání prožila ve Frenštátě pod Radhoštěm (na Kopané). Navštěvovala Lidovou školu umění a sportovní základní školu zaměřenou na běh na lyžích a sprint. Poté vystudovala gymnázium. Od roku 1982 začala veřejně vystupovat s kapelou Dianthus. Její první úspěch na profesionální dráze ji potkal v roce 1983, kdy zvítězila v okresním kole pěvecké soutěže Talent v Novém Jičíně a postoupila do krajského kola v Třinci, kde obsadila druhé místo. Následovalo několik dalších soutěží a umístění na předních pozicích.

  Na soutěži Mladá píseň Jihlava se poprvé setkala s Petrem Sepéšim. Spojila je nejen pěvecká kariéra, ale i láska. nazpívali několik úspěšných hitů: "Červenám", "Knoflíky lásky", "My to zvládnem" či "Medové dny". Jejich úspěšná spolupráce skončila předčasně 29. července 1985 tragickou nehodou Sepéšiho, který zahynul na železničním přejezdu ve Františkových Lázních.

  Krátce spolupracovala se skupinou Balet a pak s Kroky Františka Janečka. Vznikl megahit Léto. V roce 1987 začala spolupracovat s Ladislavem Štaidlem, který se stal jejím nejen profesním partnerem, ale i životním. Vyprodukovali spolu přes dvě desítky hitů, odměnou bylo vítězství v mnoha hitparádách i anketách a vyprodaná turné.

  V letech 1986, 1990 a 1991 stala zlatou slavicí. V ročnících 1987–1989 a 1999–2000 obsadila v kategorii zpěvaček druhou příčku, třetí byla v letech 2001-2003. Několikrát zvítězila také v televizní anketě TýTý. Dvakrát byla nominována na Výroční hudební cenu Anděl.

  V roce 1997 začala účinkovat v muzikálu Drakula. Dvojrolí Adriany/Sandry se po pauze, kterou si naordinovala kvůli mateřství, vrátila na výsluní. Hrála i v mnoha dalších muzikálech: Mrazík, Pomáda, Monte Cristo, Johanka z Arku, Miss Saigon, Bídníci...). Na absolutní vrchol ji vrátilo nové album s hity Nekonečná, Ve jménu lásky a Tři oříšky.

  Pak ale její popularita v začala klesat a místo hudebních úspěchů začala bulvární média probírat její skandály v osobním životě.

  Chvilku to vypadalo na resuscitaci její kariéry. Závěrem roku 2008 byla vyhlášena Skokanem roku v kategorii zpěvačky v anketě Český slavík. Na začátku roku 2009 po 16 letech znovu vyhrála v anketě TýTý. Ve slovenské taneční soutěži Let's Dance 3 se umístila na 4. místě.V roce 2010, kdy po období závislosti opět dokázala vstát, vydala album Děkuju Vám, Andělové, které obsahovalo čtyři nové písničky Heja Heja, Děkuju Vám, Andělové, Až až až a S tebou se neloučím, na kterém spolupracovala s Jarkem Šimkem. V červnu 2011 natočila dvojjazyčný duet se svým tehdejším partnerem Domenicem Martuccim, se kterým se však zanedlouho rozešla.

  Osobní život

  Měla o dva roky staršího bratra Lumíra a sestru-dvojče Ivanu.

  V řijnu roku 1996 porodila Ladislavu Štaidlovi syna Artura. Štaidl se s ní později rozešel. V roce 2007 její pěveckou kariéru nahradily skandály a absolutní chaos v osobním životě. Od července do října se léčila v Psychiatrické léčebně v Kroměříži ze závislosti na antidepresivech a alkoholu. V září 2008 se provdala za herce a producenta Jiřího Pomeje. Následovalo úspěšné období, ale ani tento vztah nevydržel a Iveta se zase řítila střemhlav dolů. Nějaký čas chodila s Italem Domenicem Martuccim. Od října 2012 se objevovala v televizní reality show o svém životě, který vysílala bulvární televize Pětka, dokud v lednu 2013 nezanikla.

  V létě roku 2013, kdy byla opět silně závislá na lécích a alkoholu došlo k jejímu "únosu" za přítomnosti bulváru, kdy ji Zdeněk Macura odvezl totálně zmatenou do Itálie. Její tehdejší partner Josef Rychtář ji tam vyzvedl. Po návratu absolvovala krátký pobyt na psychiatrickém oddělení, ze kterého však na reverz odešla a pokračovala pak krátce v ambulantní léčbě, kromě toho si najala vlastního léčitele. Vypadalo to nadějně. V září roku 2013 se za Josefa Rychtáře provdala. Bulvární tisk ji přejmenoval na Džambulku - přezdívku, kterou ji častoval Rychtář. Na čas se oživila i její kariéra.

  Po operaci zubů se ale postupně přestala ukazovat na veřejnosti, rušila koncerty. Ke konci dubna roku 2014 spolu s manželem poskytla rozhovor TV Prima, ve kterém se potvrdilo, že její stav není dobrý. Několik dnů poté spáchala životem těžce zkoušená zpěvačka sebevraždu. 29. dubna 2014 v 11:29 si nedaleko svého bydliště v Praze-Uhříněvsi lehla pod vlak v blízkosti železničního přejezdu P5674, těsně před projíždějící osobní vlak CityElefant, který směřoval z Prahy do Benešova. Zanechala po sobě dopis na rozloučenou.

  Měla za sebou těžké pády, životní zlomy, nepovedené pokusy o sebevraždu, závislost na lécích a alkoholu. Krásná žena s křehkou duší neunesla život, který zvláště v jejích posledních letech bulvární média probírala horem dolem.

Články