Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Aktuální dění v reality show Survivor 2024: Šílená zrada na poslední kmenové radě

V duelu se ocitl Mikýř a Jana.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Dalších 7 fotografií
AKTUALIZACE

V reality show Survivor Česko & Slovensko došlo ke sloužení kmenů a nyní již bojuje každý sám za sebe. A tom, zda se vyhlasovaný bude ještě pokoušet zachránit si krk v duelu, navíc nyní rozhodují nádoby osudu. Šťastnou ruku v nich měl Mikýř, jehož ostatní vyhlasovali poslední kmenovou radu. Díky tomu tak nakonec soutěž opustila Jana.

Nový kmen Taínos

Do sloučení se z kmene Titánů probojovali cestovatel Martin Carev, streamer Tomáš Rys, policistka Kristina Alexandra Hrbková, tanečník Martin Prágr alias Márty a art director Martin Husár alias Bandurko. Z kmene lovců pak investor Radek Polomík, MMA zápasník Samuel Krištofič alias Pirát, Martin Mikyska alias Mikýř a programátorka Nikola Kabátová.

Vyřazení: policistka Kristina Alexandra Hrbkováinfluencerka Yenifer Cao a trenérka Jana Zicklerová.

Nová pravidla Survivoru

Na kmenové radě od nynějška platí nová pravidla. Vyhlasovaný již nepůjde automaticky do duelu, ale svůj osud si rozhodne sám, a to prostřednictvím takzvaných nádob osudu. Těch je celkem devět, z nichž šest z nich bude naplněno "krví" a ve zbylých třech pak bude voda. Hráč si bude muset jednu vybrat a rozbít. Jestliže z nádoby poté vyteče krev, rovnou opouští ostrov. V případě, že vyteče voda, následně si sám volí, s kým se utká v duelu.

Kdo opustil Survivor po sloučení?

Dvanáctá kmenová rada

Jako první po sloučení opustila Survivor Kristina, která doplatila na změnu pravidel a jako první vypadla bez možnosti zabojovat v duelu, když rozbila nádobu s krví.

Třináctá kmenová rada

Na druhé kmenové radě po sloučení byla kmenem vyhlasována Yeni. Ani té se nepodařilo rozbít nádobu s vodou, a tak soutěž nadobro opustila.

Čtrnáctá kmenová rada

Třináctá kmenová rada se stala osudnou Janě, ačkoli kmenem vyhlasovaný byl Mikýř proti kterému se spojili všichni včetně jeho přátel. Na rozdíl od předchozích měl však šťastnou ruku, co se nádob osudu týče, a narazil na vodu. Díky tomu mhl ještě zabojovat v duelu, do kterého si vybral Janu. Ta pak kolo projela a se soutěží se rozloučila

Kdo opustil Survivor před sloučením?

První kmenová rada

První vyřazenou se stala zpěvačka Adéla Krejdlová (Titáni), jíž v duelu porazil Mikýř. Ten velmi překvapil, protože byl vlastníkem osobní imunity, kterou však na kmenové radě předal Sebastianovi, jenž jej podle předchozí tajné domluvy do duelu nominoval.

Druhá kmenová rada

Druhá vyřazená byla barmanka Kateřina Balounová (Titáni), které se v duelu nepodařilo porazit topmodelku Denisu. V tomto čtvrtém dílu se na kmenové radě také ukázal operní pěvec Michael Skalický (Lovci), který byl hned po příjezdu na ostrov zasažen zdravotními problémy, což si vyžádalo zásah lékařů. Oznámil, že podstoupil operaci a ze hry musí odstoupit. Dostal však "zlatý tiket", díky kterému se může automaticky zúčastnit další série.

Třetí kmenová rada

Na začátku šestého dílu dobrovolně odstoupila podnikatelka Ornella Koktová (Titáni), která noc předtím omdlela a skončila v péči lékařů. Po kmenové radě se pak třetí vyřazenou dobrovolně stala influencerka Rachel Karnížová (Lovci), jíž v souboji porazili manažer Jack a hasič Filip. Ráchel to ovšem vůbec nevadilo, protože předem avizovala, že ze soutěže chce odejít a svůj souboj hodlá záměrně prohrát, a tak klukům nehrozilo nebezpečí.

Čtvrtá kmenová rada

Čtvrtá vyřazená byla topmodelka Denisa Dvořáková (Titáni), kterou v duelu porazil cestovatel Martin Carev.

Pátá kmenová rada

V desátém dílu na kmenové radě oznámil svůj odchod zpěvák Sebastian (Titáni), který se chtěl doma rozloučit s umírajícím otcem, s nímž nebyl léta v kontaktu. Na této kmenové radě pak nebyl nikdo další vyřazen.

Šestá kmenová rada

Protože předchozí kmenová rada nebyla vyřazovací, na kmenové radě ve dvanáctém dílu měli být vyřazeni hned dva hráči, a nominováni na vyřazení měli být čtyři – dva již z minulé rady a k nim přibyli další dva. Nakonec však soutěžili pouze tři, neboť zpěvák a trenér Jakub (Lovci) odstoupil ze zdravotních důvodů. Pátým vyřazeným se dobrovolně stal hasič Filip (Lovci), který chtěl domů kvůli stesku po rodině. Jak se ale záhy ukázalo, domů se potřeboval vrátit, protože měl v práci volno pouze na měsíc. Nyní by za to měl čelit astronomické pokutě. V "duelu" ho tak poměrně snadno porazili Mikýř a Jack, Filip nebojoval naplno, chtěl prohrát a odjet.

Sedmá kmenová rada

Sedmou vyřazenou byla herečka Ivana Jirešová (Titáni), kterou v duelu porazil Radek.

Osmá kmenová rada

Osmá kmenová rada přinesla velké překvapení. Do duelu byl nominovaný Radek (Titáni), k němuž Kristina vybrala Martina (Titáni). Namísto duelu však došlo k promíchání hráčů. Martin zůstal u Titánů, ale Radek změnil barvu šátku a stal se Lovcem. Následně si vybírali hráče do týmu. Radek se prý řídil srdcem a zvolil Jacka, Piráta, Mikýře, Janu, Nikolu a Veroniku. Martin si vybral Tomáše, Kristinu, Mártyho, Jenifer, Ivu a Bandurka.

Devátá kmenová rada

Na deváté kmenové radě došlo k něčemu, co se ještě nikdy v historii Survivoru nestalo. Aby zachránili Ivu, která byla nově v kmenu Titánů a takzvaně "na odstřel", spojili Pirát s Nikolou z kmene Lovců své dvě půlky skrytých imunit a dali jí ji. Iva ji však odmítla s tím, že je připravena do duelu jít. Kmen pak do boje poslal Bandurka, k němuž Tomáš vybral do duelu právě Ivu, která následně prohrála a soutěž opustila.

Desátá kmenová rada

Na desáté kmenové radě byl do duelu kmenem zvolen Radek (Lovci), k němuž Mikýř vybral Veroniku, která už všem pila krev jejími neustálými lžemi. Ta proti němu neměla šanci, a tak její cesta soutěží skončila.

Jedenáctá kmenová rada

Jedenáctá kmenová rada se stala osudnou hotelovému manažeru Jackovi (Lovci), kterého do duelu zvolil Mikýř. Nastoupil proti Radkovi, se kterým měl do té doby alianci, a tak šlo o boj opravdu dramatický. Souboj však mnohé zároveň naštval, jelikož Jack poté prohlásil, že prohrál schválně.

Pravidla Survivoru

Soutěž Survivor probíhá ve dvou rovinách. Soutěžící jsou od začátku rozděleni do dvou kmenů, které proti sobě bojují. Jedná se o kmen z řad celebrit a kmen z řad obyčejných lidí se silným příběhem. Aby to však nebylo tak snadné, bojují proti sobě i jednotliví hráči v oněch kmenech.

Produkce, která bedlivě sleduje život všech účastníků na ostrově, jim do něj nijak nezasahuje a nechává je napospas osudu. Hráči si musí sami rozdělávat oheň, stavět přístřeší a obstarávat potravu. Během soutěže plní fyzicky náročné úkoly, které jim přinášejí různé výhody, imunitu či jídlo.

Rozhodující pro průběh soutěže jsou kmenové rady, které probíhají jednou za týden. Na ni jde vždy tým, který prohrál souboj o imunitu. Následně se volí nejméně oblíbený hráč, jenž je vyslán do duelu proti hráči, kterého volí jednotlivec mající individuální imunitu, o kterou bojuje tým před kmenovou radou. Soutěž pak opouští ten, kdo duel prohraje.

Takhle se postupuje až do poloviny soutěže, kdy se kmeny sloučí a současníci bojují už jen sami za sebe. V úplném závěru soutěže pak výherce volí všichni vyřazení soutěžící. Ten pak obdrží odměnu 2,5 milionu korun a titul Survivor Česko & Slovensko.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Survivor 2024

Třetí řada úspěšné reality show Survivor, kterou začala vysílat TV Nova na začátku roku 2024. Natáčí se v Dominikánské republice a hraje se nejen o titul Survivor 2024, ale také o výhru 2 500 000 Kč.

Premiéra: 27. února 2024 na Voyo (od 5. března 2024 na TV Nova)

Survivor 2024: Soutěžící a moderátor

Hlavním lákadlem byla účast Ornelly Koktové, která však soutěž poměrně brzy z vlastní vůle opustila. Mezi dalšími soutěžícími jsou například Martin "Mikýř" Mikyska, Samuel "Pirát" Krištofič či Martin Prágr.

Moderátorem je jako vždy Ondřej Novotný.

Předchozí řady Survivor Česko & Slovensko: 2022, 2023.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy