Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Nablýskaná reklama a tvrdá realita: Posvítili jsme si za vás na legendy mezi fastfoody

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
redakční test
Známe to všichni - máte rušný den, nestíháte si dát pořádný oběd, a tak vezmete zavděk některým ze známých fastfoodových řetězců. Otestovali jsme pro vás burgery tří nejznámějších sítí restaurací s rychlým občerstvením. Jak se jejich výrobky tváří v reklamě a jaká je realita. A co vlastně opravdu dostanete za své peníze? Redaktoři eXtra.cz pro vás připravili podrobný test!

Nejrůznější fastfoody nás lákají na mnohé. Čerstvá a nadýchaná zelenina velkých rozměrů, šťavnaté maso a naprosto dokonalý vzhled zaručující perfektní chuť. Proto se redakce eXtra.cz rozhodla, že provede jednoduchý test. Zašli jsme do restaurací McDonald's, KFC a Burger King a objednali si jednak nejlevnější a jednak nejproslulejší sendvič v nabídce a postupně je pro vás rozebrali, vyfotili a zvážili porci masa, kterou za vaše peníze dostanete. Jednotlivé gramáže naleznete v galerii.

Nejlevnější sendvič

Pokud chcete jen zahnat malý hlad, všechny tři řetězce nabízejí malé a levné sendviče. McDonald's i Burger King pro vás mají téměř shodnou nabídku a za jejich hamburgery zaplatíte 29, respektive 25 korun. U KFC vyjde nejlevnější ze sendvičů jménem Longer na 35 korun. A co vás čeká uvnitř?

Upřímně, za tyhle peníze nelze čekat bohatě obložený burger. Zatímco v Burger Kingu dostanete k masu hořčici, kečup a dva kousky okurky, v McDonald's vás kromě masa a housky obdaří jednou okurkou, trochou cibule a shodně kečupem a hořčicí. V nejlevnějším sendviči od KFC najdete v bulce obalované kuřecí prsíčko, trochu salátu a kečup. Pokud vás zajímá gramáž masa a skutečný vzhled sendvičů, najdete je v podrobném rozboru v naší fotogalerii.

Nejznámější sendvič

Jako další jsme na zkoušku zvolili střed nabídky jednotlivých řetězců. U McDonald's jsme vybrali legendární Big Mac, u Burger Kingu neméně populární Whopper a v řetězci KFC jsme zvolili Zinger. V galerii se opět můžete podívat, co za své peníze dostanete.

Jak lze vidět z fotografií, Whopper zde v obsahu zeleniny s přehledem vede, v Big Macu vás zase příjemně překvapí sýr. Pokud jste fanoušci kuřecího masa, má pro vás KFC připravenou sice o trochu větší porci, ale v sendviči kromě masa a bulky najdete už jen salát a majonézu.

Reklama vs. realita

Další záležitostí je poté srovnání s reklamou, kterou všichni výrobci svorně svoje výrobky propagují. Kde jsou ty nadýchané saláty, obří porce zeleniny a maso na pohled tak šťavnaté, že byste se do něj s chutí zakousli. Nešlo by to bez zbytečného přikrášlování? V tomhle jsou na tom všichni výrobci velmi podobně - skutečné produkty připomínají ty inzerované jen vzdáleně.

Související články

Další články