Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Andrej Babiš promluvil k občanům: Přeje si normální Vánoce a odsoudil chuligány

Andrej Babiš promluvil k občanům: Přeje si normální Vánoce a odsoudil chuligány
Zdroj: Twitter Andreje Babiše
demonstrace
Nedělní demonstraci v centru Prahy odsoudily také politické špičky. Přísné potrestání agresivních demonstrantů žádají ministr vnitra Jan Hamáček i premiér České republiky Andrej Babiš. Ten fanouškům věnoval část svého tradičního nedělního proslovu. Premiér nechápe, o co demonstrantům jde. V další části projevu Babiš hovořil o tom, že si přeje normální Vánoce.

Andrej Babiš (66) zhodnotil agresivní chování demonstrantů, kteří se v neděli odpoledne na Staroměstském náměstí utkali s příslušníky policie

Varování lékařů: Zákeřný virus paralyzuje ČR, chraňte se!

Pozorně čtěte tuto výzvu českých lékařů. Covid-19 nesmí nikdo podceňovat. Čas na legraci vypršel, ČR bojuje se smrtícím virem. Česká lékařská komora pro všechny občany připravila zcela zásadní prohlášení:

Nepodceňujte nebezpečí této infekce, která ohrožuje především životy našich starších nebo nemocných příbuzných, přátel a sousedů. Covid-19 je závažnější než chřipka a ukazuje se, že zanechává trvalé poškození zdraví i u mladých jedinců.

Roste počet nakažených osob i pacientů, kteří vyžadují hospitalizaci, a to včetně intenzivní péče. VÝRAZNĚ SE ZVYŠUJE POČET MRTVÝCH.

Dramaticky roste počet nakažených lékařů. Nemocnice se dostávají na kritickou linii. Máme tu situaci, kterou známe z jarních měsíců z Itálie a Španělska.

Respektujte pravidlo tří R: ČISTÉ RUCE, NASAZENÉ ROUŠKY a ROZESTUPY. Je tu ještě jedno R - používejte svůj ROZUM. To, že něco není zakázáno, ještě neznamená, že to musíme nyní dělat.

Nepropadejte panice, pokud jste nemocní, nebojte se zajít k lékaři, abyste něco nezanedbali. Při dodržování protiepidemických opatření jsou nemocnice i ambulance soukromých lékařů bezpečným místem.

NEVĚŘTE TĚM, KTEŘÍ SITUACI ZLEHČUJÍ A PODCEŇUJÍ.

Více o tématu

"Nechápu proč ta demonstrace. Naše vláda rozhodla a přidělila 500 milionů korun všem sportovním klubům, a na fotbal šlo myslím asi 200 milionů korun. Nerozumím tomu," uvedl Babiš v nedělním proslovu. "Ohrožují sebe i ostatní. Jsem pro jejich tvrdý postih," dodal premiér na adresu fotbalových ultras v rozhovoru pro iDnes.cz.

Premiér si přeje normální Vánoce

V další části svého projevu Babiš hovořil o tom, že vláda musí chránit nemocné a seniory. "Příští týden se rozhodne o tom, jak to bude na Vánoce. Já myslím, že všichni bychom si přáli, abychom měli alespoň trochu normální Vánoce. Já v to pevně věřím, ale teď je to na nás. Když se podíváme na čísla mobility, to znamená jak se lidé pohybují. Když to porovnáme s březnem, tak bohužel stále ta mobilita je o třetinu až polovinu nižší. To znamená, že lidé se začali méně pohybovat až od toho zavedení opatření. To je špatně. Takže já vás prosím, zůstaňte doma. Zůstaňte s rodinou. Pokud můžete, pracujte z domu," apeloval Babiš a pochvaloval si, že lidé si začínají stahovat aplikaci eRouška.

"Já mám tady úplně čerstvou prezentaci od Integrovaného centrálního řídícího týmu, který skutečně pracuje dnem a nocí. Mám tady zprávy ohledně eRoušky. Už máme 1 milion 230 tisíc stažení, takže nárůst za týden o 580 tisíc. To je skvělé. Já všem děkuji," uvedl premiér a dodal, že chválí i to, že lidé se umí trasovat. "Bylo vyplněno už 10 379 formulářů. To je také skvělé a děkuji všem, že tuto možnost využíváte," uvedl šéf hnutí ANO a chválil pracovníky hygienických stanic, armádu a zdravotníky.

Ekonomická opatření

V další části projevu Babiš hovořil o ekonomických faktorech koronavirové krize. "Co se týká ekonomických opatření, tak já myslím, že jsme reagovali velice rychle. Už v pondělí, když jsme vyhlásili ta ekonomická opatření, která jsou platná od středy, tak kolega Havlíček jednal celé úterý se svazy, připravil podpůrné programy. Už ve středu, když začala opatření platit, se vyhlásily programy na podpory restaurací, všech zavřených provozoven, podnikatelů v kultuře, ve sportu, v zájezdové dopravě. Zavřeným provozovnám zaplatíme 100 procent mezd a nájmu. Ministryně Schillerová prosadila velký balíček daňových úlev pro zasažené podnikatele. Automaticky jim odkládáme všechny úhrady DPH, daně z příjmu a silniční daně. Mohou využít institut zpětného uplatnění daňové ztráty. Pokud za rok 2020 očekávají daňovou ztrátu, může do výše odhadované ztráty požádat firma o vratku daně z příjmu, kterou zaplatila v letech 2018 a 2019, a do 15 dnů budou mít peníze zpět," dodal Babiš.

VŠE O BOJI S KORONAVIREM NAJDETE ZDE

Související články

Další články

Nejnovější kauzy