Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Začalo to řevem proti Prymulovi, pak demonstrující zaútočili na policii: Výbuchy, násilí a vodní dělo

+ Další 4 fotografie
Fotbaloví chuligáni zorganizovali protestní akci na Staroměstském náměstí v Praze. Po ukončení vcelku poklidné demonstrace se část jejích účastníků pokusila prolomit policejní kordon. Začali na policejní těžkooděnce házet petardy a další předměty. V ulicích se ozývá křik a výbuchy. Na pomoc přijelo vodní dělo.

Demonstrace fanoušků v Praze na Staroměstském náměstí se po ukončení zvrhla v bitky s policií. Organizátoři akce, které se zúčastnilo více než povolených 500 lidí, krátce po 15:00 oznámili její oficiální ukončení. Část účastníků se ale střetla s policií, která uzavřela okolí náměstí. Demonstranti se pokusili prolomit policejní kordon. Byli nasazeni policejní těžkooděnci, jízdní policie, vodní dělo i psovodi. Protestující házeli petardy a další předměty, k rozchodu se moc neměli, na místě byli i zranění.

Protestující po ukončení akce začali na policejní těžkooděnce házet petardy. Po krátké potyčce policie demonstranty vytlačila na náměstí a začala nejaktivnější účastníky střetu zatýkat. Na náměstí zůstávalo i nadále několik stovek lidí. Skandovali například "jebat Prymulu" nebo "ubožáci". Policejní těžkooděnci se poté za pomoci petard, slzného plynu, psovodů i těžké techniky pokusili vytlačit většinu demonstrantů ze Staroměstského náměstí.

Již před začátkem demonstrace zajistila policie v souvislosti s protestem 16 lidí, měli u sebe předměty, jimiž by mohli někoho zranit, uvedla policie na twitteru. Policie provedla desítky kontrol již před ohlášeným začátkem demonstrace ve 14:00. Na twitteru uvedla, že při kontrolách policisté nalezli pyrotechniku, boxery, teleskopické obušky, střelnou zbraň. Zákon o právu shromažďovacím přitom upravuje povinnosti účastníků, kterým zakazuje mít u sebe střelné zbraně, výbušniny, pyrotechnické výrobky, nebo jiné předměty jimiž lze ublížit jinému na zdraví

"V současné chvíli může zástupce pražského magistrátu rozhodnout o ukončení demonstrace, až poté může policie konat," uvedla mluvčí.

Podle CNN Prima News se poté část demonstrantů odebrala směrem k Pražskému hradu.

Související články

Další články