Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Víkendový účet smrti: Koronavirus zabil už 80 lidí, téměř 3000 nakažených. Strach i v Evropě

Víkendový účet smrti: Koronavirus zabil už 80 lidí, téměř 3000 nakažených. Strach i v Evropě
Zdroj: archiv
+ Dalších 22 fotografií
nákaza
Schopnost šíření koronaviru, který je infekční i v inkubační době, podle čínské národní zdravotnické komise začíná sílit. Aktuální ověřená čísla smrti, která za sebou smrtící vir nechává, jsou skutečně alarmující. V Číně již zemřelo 80 lidí, potvrzených případů nakažených je 2794 - uvádí to aktuální údaje čínské zdravotnické komise.

Letiště v čínském Wu-chanu bylo uzavřeno poté, co ve městě vypukla epidemie koronaviru. Bezpečnostní opatření nebyla k nikomu milosrdná... Do té doby na místní letiště i z něj mířily tisíce lidí do různých destinací po celém světě. Mezi nimi byly také evropské metropole, a to například Londýn, Paříž nebo Řím. I to jsou důvody představitelů evropských států, že virus byl do Evropy zavlečen.

Nákaza v Evropě

Lidé z Wu-chanu létali nejen do Spojených států nebo Japonska, ale i do evropských zemí Jednou z oblíbených destinací byla Velká Británie. Konkrétně spoje mířily na letiště Heathrow, kde ve čtvrtek usedlo poslední letadlo z čínského města. Dále lidé z Wu-chanu cestovali také do francouzské Paříže, italského Říma nebo ruské Moskvy. A právě ve Francii v pátek lékaři potvrdili první dva případy koronaviru - jeden v Paříži, druhý v Bordeaux.

Smrtící bilance

Aktuální bilance smrti, kterou mapuje čínská národní zdravotnická komise, je dramatická. V Číně již zemřelo 80 lidí, potvrzených případů nakažených je 2794. Jde ale jen o oficiální statistiky, realita může být mnohem horší.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Zdravotnická komise v pondělí ráno informovala o 769 nových potvrzených případech nákazy za posledních 24 hodin. Dalších více než 30 000 lidí, kteří přišlo do kontaktu s pravděpodobnými nakaženými, zdravotníci sledují.

Co s člověkem může udělat koronavirus krátce po nakažení, se podívejte ZDE: Autentické záběry: Muž napadený koronavirem se na lehátku láme v bolestivých křečích

Vývoj čínského koronaviru

Související články

Další články

Nejnovější kauzy