Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Tetování a pánský střih zároveň? Není problém: Jde to do sebe, říká barber Kuba

+ Dalších 5 fotografií
Spojení barber shopů a tetovacích studií je už zažité mnoho let. Tyto dvě subkultury spolu úzce souvisí a skvěle se doplňují. Redakce eXtra.cz vyrazila do známého českého holičství a tetovacího studia Charakter. Tamní barber Kuba nám odpověděl na pár dotazů a hlavně doporučil, jak si pánové mohou udržet své vlasy i v době, kdy nemohou do holičství dorazit. Například kvůli koronaviru. I k tomu se nám Kuba vyjádřil...

Holičství a tetovací salon Charakter můžete najít jen kousek od Václavského náměstí v Praze. Ať už si chcete nechat udělat nový účes, nebo se nechat potetovat, svěřujete se do rukou profesionálů, kteří vám poskytnou tu nejlepší péči.

Co je to barber shop

Slovo 'barber' je odvozeno z latinského slova Barba (holič). Barber shop, tedy pánské holičství potom z historického hlediska není pouze místo, kde se vám postarají o vlasy a vousy, ale zároveň je to místo svobodného vyjadřování, otevřených debat a slouží jako sociální interakce.

Více o tématu

"Člověk s charakterem jedná podle svého 'charakteru' či povahy, a ne podle toho, co je právě výhodné. Dbá na svou čest, drží slovo a nemění své názory a postoje podle nálad svého okolí. Vznikli jsme jako skupina lidí, kteří milují svou práci," stojí na webu Charakteru v sekci barber shop. A nemusíte se jen objednat, stačí i přijít a kluci vás rádi vezmou.

Spojení pánského holičství a tetovacího salonu

Zeptali jsme se jednoho z tamních barberů na několik dotazů. "Moje jméno je Kuba alias Dyecomb, vedu tady holičství vepředu," představil se Jakub, který se vám vryje do paměti svým unikátním vzhledem a vyjadřováním. Možná by vás mohlo zajímat, jak vůbec vznikl nápad spojení barber shopu a tetovacího salonu.

"Odjakživa to bylo v té kultuře spojené, že to k sobě ladí a že je to subkultura, která jde do sebe. Někdo s tím začal samozřejmě před náma, ale nám to přišlo vhodný a hlavně jsme to chtěli posunout jinam a mít to větší," vysvětlil Kuba.

Neoblíbená otázka pro barbery

Častou otázkou jsou trendy, které se každý rok mění. "Tuhle otázku úplně nesnáším, na to se ptá každej," zasmál se barber zvaný Dyecomb. "Co se týká trendů, tak si myslím, že to je vždycky na každým zvlášť, každýho baví něco jinýho. Někdo má rád delší vlasy, někdo má rád krátký," vylíčil nám pak seriózně Kuba, že je to individuální stejně jako s tetováním.

"Co se týká trendu ve světě nebo toho, aby ten holič zaujal na sociálních sítích, tak je více méně o tom, že to musí vypadat jinak, musí to být něco až nenositelnýho, že je to jakoby hodně abstraktní, aby prostě zaujal a měl tam ta čísla a podobně," popsal Jakub Platil.

A co doporučil všem, kteří se zrovna nemohou dostavit do holičství? A jak je to v současné době s návštěvností a koronavirem To se dozvíte ve zbytku videa.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy