Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Nestačí vám tetování? Zkuste další modifikace: Nechte si rozpůlit jazyk nebo vyřezat ornament

Nestačí vám tetování? Zkuste další modifikace: Nechte si rozpůlit jazyk nebo vyřezat ornament
Zdroj: Pixabay
+ Dalších 5 fotografií
Body Modification
Některým lidem, kteří mají rádi úpravu těla, nestačí jen propichování uší nebo jazyka a tetování po celém těle. Lidé mohou holdovat i "těžším" tělesným modifikacím, které mohou být v některých případech i nevratné. Pokud jste neslyšeli například o skarifikaci, implantátech nebo dokonce choulostivém beadingu, rádi vám tyto úpravy těla přiblížíme. Jak vás například láká rozříznutí jazyka na dvě půlky?

U většiny modifikací jde hlavně o estetiku a lepší pocit člověka, který se pro ně rozhodl. Jsou však i takové úpravy, které výrazně ovlivní i běžný a sexuální život. Jedná se o procedury, při kterých se musí dodržovat přísné procesy hojení a údržby. Pozor, většina z nich je nevratná. A některé se doporučují dělat až od určitého věku.

Pražské studio Hell je v podstatě vyhlášeno prováděním všech možných tělesných modifikací. Od tetování přes piercingy až po různé úpravy na těle. Na stránkách studia se můžete dozvědět veškeré informace, které k modifikacím potřebujete znát. Samozřejmě nejde o jediné studio nebo lidi, kteří se tímto zabývají. Zeptali jsme se na zkušenosti některých modifikovaných jedinců.

Rozeklaný jazyk a vytváření uměleckých jizev

Začneme u splitu jazyka, také hadího jazyka. "Split jazyka nebo také tongue split, rozštěp jazyka či hadí jazyk, spočívá v proříznutí vaziva ve středu jazyka a následné úpravě rány tak, aby nekrvácela a opět nesrostla. Tím jazyk získá rozeklaný tvar a obě poloviny je možné kontrolovat nezávisle na sobě," popisují helláci na webu. Míša nám pár maličkostí prozradila.

Jak dlouho hadí jazyk máš a co tě k tomu vedlo? Byly nějaké problémy?

Teď v červnu to byl rok, co ho mám. Důvod byl prostý, líbí se mi to. Split beru víc než jako modifikaci. Někdo si nechá zvětšit rty, protože se mu to líbí. S mluvením jsem neměla žádný problém, v práci hovořím 8 hodin denně. 6 dní šlo o samotné hojení bez mluvení a dalších 8 byl prostor na to se znovu "naučit" mluvit. Občas zašišlám u složitých slov, ale to je vše.

Hraješ si s jazykem často? Člověk po tréninku může hýbat oběma půlkami nezávisle na sobě.

Hraju si s ním 24/7. Kolikrát i mezi lidmi a vypadám jako blázen. Když třeba jedu večer v tramvaji, tak na sebe koukám v odraze a přitom si s jazykem hraju. Občas jsou reakce lidí k nezaplacení. A ano, dokážu hýbat oběma půlkami. Nahoru a dolů mi to dělá trochu problém, ale třeba tleskat s ním umím perfektně.

A co sexuální život? Změnilo se něco?

Myslím si, že lidi baví a vzrušuje samotný fakt, že jeho protějšek má split, funkčně je to pořád jen jazyk. U mě žádný výrazný rozdíl nevidím, občas mi chybí ten jeden jazyk. Stalo se mi, že slečna to neměla vůbec ráda. U mužů jsou reakce vidět. Určité části se dají jazykem omotat.

Další z oblíbených modifikací je skarifikace (z angl. scar = jizva), což znamená jizvení. Dá se vytvořit klasickým vyřezáním skalpelem nebo vypálením, co se běžně dá označit jako cejch. Přiblížíme vám verzi s vyřezáváním, která je detailnější.

Chtěla jsi skarifikací něco zakrýt? Jak se o to vůbec staráš?

Nic jsem zakrývat nechtěla, jizvy mě baví. Spoustu jizev mám kvůli tomu, že se mi líbí a skarifikace je jen vyšší level. Pod prsy mám růži, nad přirozením démonický symbol a puzzle na kotníku. Péče je ošklivá a nepříjemná - aby byla jizva pěkná, musí se udržovat čerstvá. To znamená strhávat strupy, aby se hojila co nejdéle. Musí se počítat s tím, že jizva nebude vždy stejná. U té růže mám část, kde se kůže víc namáhala a jizva je o něco vystouplejší.

Další článek o modifikacích vychází zítra. V galerii naleznete fotky, kdy je skarifikace čerstvá. Což nejsou snímky pro slabé povahy!

Související články

Další články