Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

9 kroků, jak se udržet v karanténě zdravý a fit: Být pozitivní nemusí vždy stačit

9 kroků, jak se udržet v karanténě zdravý a fit: Být pozitivní nemusí vždy stačit
Zdroj: Pixabay
+ Dalších 7 fotografií
rady a tipy
Koronavirus uvěznil mnoho lidí v jejich domovech a ne vždy se podaří udržet chladnou hlavu a nezbláznit se. Web Slimming World přišel s deseti kroky, jak zůstat fit a zdravý v současné situaci, kdy je valná většina lidí zavřená doma v karanténě. Připravili jsme si pro vás 9 kroků, jak zůstat fit i během karantény.

Nikdy dřív nebylo těžší si udržet své návyky a pravidelný režim. Lidé byli zvyklí jít do práce, po ní například do fitka, domů, uvařit, jít na procházku nebo se šli prostě bavit. To kvůli koronaviru bohužel nejde, alespoň ne všude. Doma nemá každý tak velkou motivaci, aby se zvedl z gauče a zacvičil si před televizí...

Pozměňte svůj cíl

Pokud vám pandemie narušila hubnutí do svatebních šatů nebo se letos opět nepředvedete v luxusních bikinách na dovolené, nezoufejte. Zkuste si zvolit menší cíl, například si řekněte, že zhubnete do kalhot, které jste před dvěma lety nezapnula. Zkuste vařit zdravěji, pusťte si nějaké online taneční kurzy nebo jen choďte na procházky a každý den je o něco protahujte.

Nebuďte na sebe tak tvrdí

Pokud je pro vás správné stravování a více pohybu náročnější, nejste sami. Mnohdy tomu moc nepřidá práce z domu a starost o děti. Ale nepodléhejte stresu tím, že si vezmete tabulku čokolády nebo pytlík brambůrků. Mlsat samozřejmě můžete, ale zkuste nějakou zdravější variantu.

Podpora je důležitá

Mnoho lidí si připomíná, že sice žijí odděleně, ale rozhodně nejsou sami. Rodiny a přátelé spolu komunikují přes videohovory, volají si nebo si prostě jen píší. Lidé tleskají těm v první linii a snaží se jim pomoci, jak jen je to možné. I vám může pomoci několik hřejivých slov, že na to nejste sami. Zkuste se poznat s někým, kdo také ztrácí motivaci, a vzájemně se podpořte.

Alkohol s mírou a plánem

Mnoho lidí se v karanténě otočilo k alkoholu a zvýšilo jeho konzumaci. Každý den probíhá stejně a pro někoho je těžké rozlišit, zda je všední den nebo víkend. Pro někoho je alkohol zdrojem relaxace po náročném či pracovním dni. Alkohol má však vysoký obsah kalorií a váš plán hubnutí může zbytečně narušit. Lze si však rozplánovat, kdy přijmete více kalorií a kdy méně.

Dopřávejte si

V současné době jsou všichni nějakým způsobem znepokojeni a nikdo neví, co bude zítra. Lidé mají tendenci stres zahánět jídlem, což samozřejmě není špatně. To ale neznamená, že si teď máte běžet pro sušenky. Zkuste si uvařit zdravější variantu pokrmu, který jste jedli jako děti. Zavzpomínáte na staré časy a vaší váze to nijak neublíží. Internet je dnes skvělý přítel, hledejte tam nebo experimentujte!

V galerii najdete další čtyři způsoby, jak zůstat fit i v domácí karanténě.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy