Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Pravděpodobný vrah Maddie McCann se z vězení nedostane: S odvoláním narazil

Pravděpodobný vrah Maddie McCann se z vězení nedostane: S odvoláním narazil
Zdroj: Profimedia.cz / Netflix
+ Dalších 12 fotografií
rozhodnutí soudu
Zřejmě má na svědomí tříleté Maddie McCann. Christian Brueckner (43) v současné době sedí ve vězení za zločiny spojené s drogami a před časem požádal o podmínečné propuštění. Radoval se, že se brzy dostane na svobodu. To by však nesmělo být ve hře ještě rozhodnutí soudu o jeho obvinění ze znásilnění.

Christian Brueckner měl v roce 2005 znásilnit a okrást dvaasedmdesátiletou ženu v jejím pokoji v portugalském letovisku Praia da Luz, odkud o dva roky později zmizela malá Maddie McCann. Odsouzen byl až minulý rok, tedy čtrnáct let po spáchání tohoto odporného trestného činu. Soud rozhodl o sedmiletém odnětí svobody, proti tomu se však Brueckner odvolal.

Zmizení Maddie McCann

Zmizení Maddie McCann

Britská dívka Madeleine McCann, která je známá jako Maddie, zmizela z apartmánu během dovolené v portugalském Algarve. Její zmizení bylo ohlášeno 3. května 2007. Po dívce se slehla zem, zatímco byli její rodiče na večeři. V té době byly dívce necelé 4 roky. Než se odebrali na večeři se svými přáteli do nedaleké restaurace, děti zkontrolovali. Když se před desátou hodinou večerní vrátili, byla Maddie pryč. Dveře i okno apartmánu v rezortu Praia da Luz byly otevřené. O jejím zmizení byla informována policie a bylo zahájeno rozsáhlé pátrání. Pátrání po pohřešované dívce bylo bezúspěšné. V červnu 2008 portugalská policie případ pro nedostatek důkazů odložila. Podezřelým číslo jedna je Christian Brueckner. V roce 2020 byla zveřejněna informace, že za jejím zmizením může být německý pedofil Christian Brueckner, který v minulosti v Portugalsku žil a dokonce pracoval v hotelové kuchyni v letovisku, kde pobývala rodina holčičky.

Více o tématu

Případem se zabýval i český právník

Tvrdil totiž, že by neměl stanout před soudem, protože byl z Portugalska vydán Němcům už v roce 2017 pro jiný trestný čin - sexuální obtěžování nezletilého. K celému případu nahlížel i český právník Michal Bobek, který se zabývá evropským právem a před pěti lety se stal generálním advokátem Soudního dvora Evropské unie nominovaným Českou republikou.

Advokát Bobek přišel s tím, že je Bruecknerovo vydání Portugalskem irelevantní, protože během své probace v roce 2018 Německo znovu opustil. Brueckner byl vydán italskou vládou Němcům v říjnu 2018 za zločiny spojené s drogami.

Brueckner se svobody nedočká

Evropský soud tedy Bruecknerovo odvolání zamítl a vypadá to, že si pedofil v "chládku" posedí až do roku 2024, jak uvádí web EuroWeeklyNews. Detektivové, kteří se případem zaobírali, měli strach, aby se hned po propuštění někam neschoval, než ho stačí usvědčit z vraždy Maddie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy