Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Případ Maddie: Christian Brueckner je vinen, tvrdí klíčový svědek. Policie vyslechla i bývalou milenku

Případ Maddie: Christian Brueckner je vinen, tvrdí klíčový svědek. Policie vyslechla i bývalou milenku
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
Zmizení Maddie
Stále probíhá vyšetřování zmizení tříleté Maddie McCann, kterou patrně unesl delikvent Christian Brueckner (43). Našel se svědek, kterému pedofil údajně prozradil dost detailů na to, aby byl usvědčen. Navíc se podrobila výslechu i milenka hlavního podezřelého.

Klíčový svědek v případu zmizelé Maddie, Helge Busching, tvrdí, že je Christian Brueckner vinen. "Jedno slovo. Vinen. Doufám, že zůstane ve vězení hodně dlouho," vyjádřil se Busching. Christian Brueckner mu údajně prozradil detaily, které Helgeho přesvědčily o tom, že malou Madeleine McCann pedofil skutečně unesl a zabil. "Je na správném místě a snad to tak i zůstane," uvedl pro deník The Sun Busching.

V roce 2017 byl Busching prvním člověkem, který dal policii Bruecknerovo jméno, čímž si vyšetřovatelé dokázali mnoho věcí spojit. Busching ve výpovědi tvrdí, že mu Brueckner řekl o tom, že má na svědomí zmizení malé Maddie, ke kterému došlo v roce 2007. Busching se mrazivé detaily dozvěděl jen rok poté na festivalu papírových draků ve Španělsku. "Nemůžu vám sdělit bližší informace kvůli probíhajícímu vyšetřování, ale můžu říct jedno slovo. Vinen. Doufám, že ve vězení zůstane ještě hodně dlouho," vysvětlil deníku klíčový svědek Helge.

Výslech milenky trval 12 hodin

Dalším svědkem, který může v případu pomoci, je Christianova bývalá milenka. 45letá žena z Velké Británie byla podle britského deníku Mirror podrobena výslechu německou policií. Ten trval dlouhých 12 hodin a kriminalisté teď přišli s tím, že by Bruecknerova bývalá milenka mohla sehrát klíčovou roli v případu zmizelé Maddie. Podrobnosti však kvůli probíhajícímu vyšetřování nejsou známy.

Žena se totiž podle svých slov obává o svůj život, policie proto její identitu tají. Milenka tvrdí, že jí Brueckner často vyhrožoval, proto se žena bojí opustit Portugalsko, kde pracuje jako barmanka v baru Lagos v Algrave. Němečtí kriminalisté tedy doletěli za svědkyní a vyzpovídali rovnou i její kolegy. V baru údajně pracoval i Brueckner.

Policie stále případ vyšetřuje, avšak rozuzlení je stále v nedohlednu. Brueckner v současné době sedí za zločiny spojené s drogami a hrozí mu také sedm let ve vězení za znásilnění 72leté ženy. Maddie zmizela v roce 2007 v portugalském letovisku Praia de Cruz a němečtí vyšetřovatelé si stále stojí za tím, že už je bohužel po smrti.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy