Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Exkluzivně: Ctirad Vitásek byl srab a bál se o maminku. Zpověď známé vraha z Ostravy

Zdroj: Profimedia.cz, Facebook
+ Dalších 17 fotografií
masakr v nemocnici
 • O životě strůjce masakru v ostravské nemocnici vyplouvá na povrch stále více informací.
 • Vrah šesti lidí Ctirad Vitásek (†42) pracoval jako stavební technik, a dokonce se stal dědečkem, přestože vnučku měl nevlastní.
 • Jak se zdá, před hrůzným činem si dopisoval s několika lidmi a jedna žena se o zkušenosti s vrahem eXtra.cz svěřila.
 • Strachoval se o maminku, se kterou naposledy mluvil těsně předtím, než si prostřelil hlavu, a nebojácnost prý jeho druhým jménem rozhodně nebyla!
 • Šest mrtvých, jeden těžce zraněný a dva mimo ohrožení života. Ctirad Vitásek (†42) napochodoval do čekárny ostravské nemocnice v úterý 19 minut po sedmé ráno. Přítomné střílel do hlavy nebo krku. Když nestihl zbraň znovu nabít, dal se na útěk. Z místa se odjel rozloučit s maminkou, přiznal jí vraždy a řekl, že se jde zabít.

  Už vyšlo najevo, že si strůjce masakru dopisoval se zpěvákem Davidem Stypkou (40) bojujícím s rakovinou. Zjistili jsme však, že komunikoval i s dalšími lidmi, jimž tvrdil, že trpí rakovinou.

  „Chvilku jsme si psali, vsugeroval si rakovinu. Výsledky z vyšetření měl ale v pohodě, nevěřil jim. Na doktory byl naštvaný, že s ním nic nechtějí dělat a posílají ho na psychiatrii,“ prozradila eXtra.cz žena, která byla s Vitáskem v kontaktu přes sociální síť. Osmnáct dní od chvíle, kdy si psali, rozpoutal peklo v nemocnici a zabíjel nevinné.

  label alt

  Oběti Ctirada Vitáska

  Střelbu v nemocnici rozpoutal v úterý v 7.19 hodin. Zasáhl 9 lidí, z toho 6 usmrtil. „Mezi mrtvými jsou čtyři muži a dvě ženy, mezi zraněnými muž a žena,“ sdělil ředitel FN Ostrava. Potvrdili to i policisté. Vrah zamýšlel zabít větší množství lidí, zabránila mu v tom výměna zásobníku.

  Více o tématu

  Obavy o maminku

  Vitáskova internetová známá je přesvědčená, že odhalit jeho strašlivé plány nebylo možné. „Koncem listopadu mě kontaktoval a o tom, co plánuje, se nezmínil. Ani jsem neměla ten pocit, že má něco takového v hlavě, spíš na mě působil jako posera. Také říkal, že kdyby se mu něco stalo, měl na mysli rakovinu, tak neví, co by bylo s rodiči, hlavně s maminkou. Když sloužil, ale to nevysvětlil, jak to myslel, dostal se prý k onkologickým pacientům a nechtěl tak skončit,“ pokračuje.

  Není dosud jasné, zda Vitásek zákeřnou nemocí skutečně trpěl. Když svěřil matce, čeho se dopustil, sedl do auta a odjel. Jakmile ho vypátral policejní vrtulník, prohnal si kulku hlavou. Záchranáři se ho pokoušeli oživovat, cestou do nemocnice zemřel.

  „Nechápu, proč to udělal,“ uzavřela žena, jež patří k zástupům dalších, kteří si odporné počínání Ctirada Vitáska nedovedou vysvětlit.

  Masakr v ostravské nemocnici

  Mohlo by vás zajímat

  Další články