Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Maminka s dcerou (17) v nemocnici smrti: Ctirad Vitásek střílel na nás i na ženu na vozíčku

+ Dalších 16 fotografií
Prošla si peklem a nekonečnou beznadějí! Kateřina Veselková seděla se 17letou dcerou v čekárně ostravské nemocnice, když do ní vtrhl vrah šesti lidí Ctirad Vitásek (†42). Na vlastní oči viděla, jak mladé ženě na vozíčku prostřelil hlavu. Už si myslela, že nepřežije. Jenže se stal zázrak a čtyři rány vyšly naprázdno!

Svědkyně krvavého běsnění Ctirada Vitáska (†42) v ostravské nemocnici popsala momenty hrůzy. Vrah šesti lidí neměl podle Kateřiny Veselkové s nikým slitování, popravoval lidi chladnokrevnými střelami do hlavy!

"Najednou byly rány, já jsem to nikdy nezažila. Takže rány byly asi 3, 4, nevím přesně, no a to bylo v tom vestibulu před čekárnou, protože tam jsou taky sedadla. Lidé seděli, no a to už někdo zařval, nějaký muž, kryjte se, střílí se," řekla Veselková, která byla v čekárně s mladičkou dcerou (17), televizi Prima.

Nejvíc se snažila o to, aby její milovanou holčičku vrah neviděl...

"Já jsem chytla svoji dceru, spadla jsem na zem, narazila jsem si hýždě nějak dost. Hlavně jsem ji zakryla svojí bundou, kabelkou, jenom aby prostě jsem ji uchránila od něčeho hrozného," uvedla.

Dceru jsem stiskla, pak to přišlo

"No a ten člověk přišel a slyšela jsem ještě 3 rány a vím, že tam seděla paní na vozíku, mladá poměrně, asi tak, co si pamatuju, no a prostřelil jí hlavu, vedle ještě 2 rány, no a když jsem tak jako ležela jako na zádech a teď jsem se kryla, tak jsem toho člověka zahlédla a teď tu dceru jsem stiskla a on prostě vzal zbraň a 3krát nebo 4krát střelil, ale buď se zbraň zasekla nebo už neměl náboje, nevím, ale 3 rány určitě vyšly naprázdno," dodala Veselková.

Potom se podle svědkyně Vitásek nejspíš otočil a dal se na útěk. "Sesypala jsem se z toho až doma. Ta hrůza, že bych přišla o 17letou dceru, kterou mám vymodlenou, je pro mě šok na celý život. Nikdo se nás ani nezeptal, potřebujete psychologa nebo něco, ale tu holku viděli, jak ona je ve stresu chudák, no a tím, že hlásili, že ten pachatel je mrtvý, tak ona si oddechla, určitě jsme se podruhé narodily," uzavřela.

Ctirad Vitásek z nemocnice odjel ke své matce na Opavsko. K vraždám se jí přiznal a řekl, že se jde zabít. Když jeho vůz vypátrala policejní helikoptéra, prostřelil si hlavu. Snažili se ho oživovat, ale cestou do nemocnice zemřel.

Masakr v ostravské nemocnici

Související články

Další články

Nejnovější kauzy