Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zemřel mi kvůli tobě tatínek: Usmaž se v pekle! Vzkaz plný slz vrahovi z Ostravy

Zemřel mi kvůli tobě tatínek: Usmaž se v pekle! Vzkaz plný slz vrahovi z Ostravy
Zdroj: Profimedia.cz, Facebook/Události Ostrava
+ Dalších 14 fotografií
střelec z nemocnice
Černý den pro Ostravu i celé Česko, běsnění Ctirada Vitáska (†42) v nemocnici má 6 obětí. Krátce po sedmé ráno vtrhl do čekárny, před rozpoutáním krvavého pekla údajně nejprve řekl dětem, aby odešly. Na sociálních sítích se už svěřují lidé, kteří kvůli Vitáskovi přišli o milované, je mezi nimi i mladá studentka. Zdrcená dcera vzkázala mrtvému útočníkovi, že je svině a má se usmažit v pekle!

"Kvůli tobě, ty zmr-e, umřel dnes můj nevlastní táta! Usmaž se v pekle, ty svině jedna, spolu se svojí sviňskou rodinou!" napsala zdrcená dcera, kterou podle jejích slov Ctirad Vitásek (†42) připravil o milovaného příbuzného.

Stavební dělník rozpoutal v ostravské nemocnici krvavé peklo. Po sedmé hodině ranní vtrhl do čekárny a údajně řekl dětem, ať odejdou. Potom začal střílet, lidem mířil přímo na hlavu nebo krk. Dohromady zasáhl 9 lidí, z nichž 5 zemřelo přímo na místě, další člověk podlehl zraněním na operačním sále. Jeden z postřelených zůstává v kritickém stavu, dva další se podařilo lékařům stabilizovat. Po hrůzném činu odjel na Opavsko za svou matkou, které se přiznal, že vraždil a jde se zabít. Když ho vypátral policejní vrtulník, prostřelil si hlavu.

"Potrestat jeho rodinu za něj. Dozvědět se to v 10 hodin na zkoušce, nemoct nic udělat, je to nejhorší, co můžete zažít," pokračovala studentka v bolestné zpovědi. "Nejsem zlý člověk, možná mě můj komentář jednou bude mrzet, ale momentálně mám tento názor a něco jsem napsat musela, i když to nebyl můj úmysl," uzavřela.

Vrah chodíval na střelnici

Vitásek zabil nevinné i sebe nelegálně drženou zbraní. Vrahův bývalý zaměstnavatel řekl České televizi, že o ní nikdy nemluvil, občas ale s dalšími podřízenými chodívali na střelnici.

Předseda vlády Andrej Babiš (65, za ANO) uvedl, že památku obětí uctí Česko 17. prosince, celou zemí budou dvě minuty a dvacet vteřin znít sirény. Pozůstalým přislíbil 300 tisíc korun ze státní kasy. Před nemocnicí už vlaje černý prapor.

Policisté odpoledne upřesnili pohlaví zavražděných, vyšetřování masakru bude pokračovat i po smrti pachatele. „Obětí dnešní střelby jsou čtyři muži a dvě ženy. Další postřelený je v kritickém stavu po operaci a v nemocnici dále zůstává ještě jeden zraněný. Policie intenzivně vyšetřuje motiv střelby a další okolnosti případu,” sdělili muži zákona na Twitteru.

Masakr v ostravské nemocnici

Související články

Další články