Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

První slova matky útočníka z Ostravy: Ctirad (†42) vystřílel nemocnici, pak se přišel rozloučit

Zdroj: Profimedia.cz, Facebook
+ Dalších 10 fotografií
střelba v ostravě
Ctirad Vitásek (†42) v úterý krátce po sedmé hodině ranní vtrhl do nemocnice v Ostravě a začal střílet do pacientů. Bezbranným lidem mířil přímo do hlavy nebo na krk, zemřelo šest lidí, sedmý člověk bojuje o život. Promluvila útočníkova matka, Vitásek se přišel po masakru domů rozloučit. Premiér Andrej Babiš (65, za ANO) ubezpečil nejenom obyvatele Ostravy, že žádné nebezpečí už nehrozí.

Přímo v čekárně traumatologie v ostravské nemocnici zastřelil Ctirad Vitásek (†42) pět lidí. Šestá oběť podlehla na operačním sále následkům průstřelu hrudníku. Jeden člověk bojuje o život, dva další se podařilo lékařům stabilizovat.

Vitásek z místa uprchl se stříbrném voze, po krvavém běsnění zamířil za svojí matkou. "Je pravda, že s policií spolupracuje jeho matka. Přišel domů a oznámil, že zastřelil lidi a jde se sám zastřelit," řekl Babiš s tím, že další nebezpečí už nehrozí. "Je potřeba ocenit práci policie, která zasáhla velice rychle a vypátrala pachatele," dodal předseda vlády.

Když ho vypátral policejní vrtulník, útočník si prostřelil hlavu. "Dopadli jsme pachatele střelby. 42letý muž se před zásahem policie střelil do hlavy, je mrtev. Děkujeme veřejnosti za součinnost a pomoc při pátrání," uvedli muži zákona na Twitteru.

Ctirad Vitásek pracoval jako stavební technik, ale za poslední měsíc se v zaměstnání neobjevil. Podle bývalého nadřízeného si vrah z nemocnice vzal do hlavy, že je těžce nemocný a doktoři ho odmítají léčit. Rovněž hrál fotbal a mezi spoluhráči si vysloužil přezdívku "cigán". Po sebevraždě se ho snažili oživovat, ale marně.

Související články

Další články