Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Ctirad V. si vzal do hlavy, že ho nechtějí léčit: Tento muž střílel v nemocnici v Ostravě

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 9 fotografií
střelba
Policie zveřejnila informaci, že útočník z Fakultní nemocnice v Ostravě je po smrti. Před dopadením se střelil do hlavy a při převozu do nemocnice zemřel. V úterý ráno v čekárně obrátil zbraň na celkem 9 pacientů, 6 z nich je po smrti. Údajným důvodem k jeho útoku byla myšlenka, že je vážně nemocný a nikdo ho nechce léčit.

Prvotní spekulace ohledně vraha hovořily o tom, že se střelbou v nemocnici mstil za smrt svého dítěte. Poslední informace ovšem poukazují na to, že 42letý Ctirad V. byl stavebním technikem, který se ve Fakultní nemocnici v Ostravě léčil. Server Seznamzpravy.cz hovoří o tom, že byl pacientem na oddělení hematoonkologie.

Pro iRozhlas promluvil někdejší nadřízený střelce. „Vzal si do hlavy, že je těžce nemocný a že ho nikdo nechce léčit. Docházel všude. Poslední měsíc nechodil do práce, měl volno, před 14 dny přišel s tím, že je na nemocenské. Víc o tom nechci mluvit,“ uvedl Aleš Zygula.

Ctirad V. byl stavebním technikem ve firmě AZ-INTERGIPS a mezi přáteli mu údajně bylo přezdíváno Cigán. Ostravská policie uvedla, že se do hlavy střelil v autě ve chvíli, kdy ho vypátral vrtulník. Střílel z nelegálně držené zbraně. Půlhodinová resuscitace byla marná.

Související články

Další články