Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

SLEDOVALI JSME ONLINE: Vrah z Ostravy se střelil do hlavy, 6 lidí zavraždil nelegálně drženou českou zbraní

SLEDOVALI JSME ONLINE: Vrah z Ostravy se střelil do hlavy, 6 lidí zavraždil nelegálně drženou českou zbraní
Zdroj: youtube.com
+ Další 4 fotografie
VIDEO
V jedné z ambulancí ve Fakultní nemocnici v Ostravě se střílelo. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) potvrdil několik obětí. Ministr po půl deváté uvedl, že policie na místě stále zasahuje. Zasahuje i Útvar rychlého nasazení.

K útoku došlo kolem sedmé hodiny ráno. Policie nemocnici evakuovala a na místě stále zasahovala. "Momentálně mohu říct, že policisté zasahují u mimořádné situace a budu vědět více informací, až budu na místě," uvedla v dopoledních hodinách policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Podle dostupných informací se střílelo kolem sedmé hodiny ráno v traumatologické ambulanci. Policie před devátou hodinou potvrdila, že na místě je šest mrtvých. Dále uvedla, že pátrá po 180 centimetrů vysokém muži v červené bundě. Policie jednoho muže zadržela, mluvčí ale nepotvrdila, že šlo o pachatele. Na místě byli podle ředitele nemocnice i další zranění, někteří následně na operačním sále.

---------------------------------------------------------------------------------

Celou situaci jsme sledovali ONLINE:

---------------------------------------------------------------------------------

12.00 Online reportáž tímto končí, další dění z Ostravy nadále sledujeme v dalších článcích na eXtra.cz.

11.46 Primátor Ostravy Tomáš Macura k tragédii v ostravské nemocnici uvedl, že požádá premiéra Andreje Babiše, aby vyhlásil státní smutek.

11.40 Podle Jana Hamáčka střelec z ostravské nemocnice nedržel zbraň legálně. Informaci uvedl pro Deník N.

Ministr vnitra Jan Hamáček

11.26 Lidé, kteří střelce Ctirada V. (†42) znali, jsou z jeho jednání zaskočeni: „Naposledy jsem ho viděl asi před dvěma měsíci na firemní akci, vypadal v pořádku. Jezdili jsme na kole, byl úplně v pohodě. Nedovedu si vysvětlit, co se stalo,“ uvedl pro Seznam Zprávy jeden ze stavbyvedoucích z firmy, kde střelec pracoval.

11.18 Ředitel krajského ředitelství Tomáš Kužel uvedl, že útočník střílel ze zbraně české výroby. Mezi mrtvými ani zraněnými není dítě.

11.09 "Policie lokalizovala vozidlo. Ve voze se následně zastřelil muž, kterého policie označila jako střelce z ostravské nemocnice. Následně probíhala 30 minut resuscitace, ale bez úspěchu," řekl Jan Hamáček

11.08 "Tragická událost z Ostravy ovlivnila zasedání Rady ministrů pro sociální věci a zaměstnanost v Bruselu," tweetuje z Bruselu zástupce ČR při EU Jaroslav Zajíček.

11.02 "Dopadli jsme pachatele střelby. 42letý muž se před zásahem policie střelil do hlavy, je mrtev. Děkujeme veřejnosti za součinnost a pomoc při pátrání," uvedla policie na svém Twitteru.

10.59 Jan Hamáček potvrdil, že vrah z ostravské nemocnice je po smrti.

10.46 Podle serveru iRozhlas je pachatelem ostravské střelby stavební technik Ctirad V. „Vzal si do hlavy, že je těžce nemocný a že ho nikdo nechce léčit. Docházel všude. Poslední měsíc nechodil do práce, měl volno, před 14 dny přišel s tím, že je na nemocenské. Víc o tom nechci mluvit,“ řekl Aleš Zygula, ředitel firmy, kde útočník pracoval.

10.35 Policie vypátrala vozidlo, z místa nálezu se ozvala střelba. Zjišťujeme totožnost muže, který se před zásahem policie střelil do hlavy.

10.32 Pět lidí podle ředitele nemocnice zemřelo při střelbě a šestý na její následky. Jeden člověk je po operaci ve velmi vážném stavu a osmý člověk je v tuto chvíli operován.

Ředitel nemocnice Jiří Havrlant

10.29 Podle ředitele nemocnice šlo zřejmě o osobní motivaci k hrůznému činu. Zdůvodnil to právě střelbou z bezprostřední blízkosti.

10.28 "Šlo o střelbu z bezprostřední blízkosti. Střely byly mířeny na hlavu a hrudník. Více nemohu upřesnit," uvedl ke střelbě ředitel nemocnice Jiří Havrlant.

10.26 Ředitel nemocnice Jiří Havrlant upřesnil, že mezi oběťmi není nikdo z personálu nemocnice, šlo o pacienty.

10.22 Prezident Miloš Zeman uvedl, že v souvislosti se střelbou v ostravské nemocnici je v tuto chvíli v kontaktu s ministrem vnitra Janem Hamáčkem. Na Twitteru o tom informoval jeho mluvčí.

10.15 Policie zveřejnila snímek útočníka a SPZ vozu, kterým z areálu nemocnice odjel. "V souvislosti se střelbou patráme po nebezpečném ozbrojeném pachateli, který se pohybuje v stříbrnošedém vozidle Renault Laguna 9T57401. Pachatel je nebezpečný, pravděpodobne ozbrojen, prosíme, nepokoušejte se jej zadržet a volejte ihned linku 158," uvedla na Twitteru.

Policie zveřejnila fotku muže, který střílel.

10.05 Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch svolal kvůli tragédii v ostravské nemocnici krizový štáb na ministerstvu zdravotnictví.

9.59 Ministr vnitra Jan Hamáček se aktuálně blíží ve vrtulníku k místu tragédie.

9.57 „Je to skutečně velká tragédie, zatím hovoříme o šesti lidech, ale vše je neoficiální, dokud nebudou všechny informace pohromadě,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák pro Českou televizi.

9.56 Policie uvedla, že po útočníkovi stále pátrá a nevylučuje, že je ozbrojen. Brzy by mělo dojít ke zveřejnění SPZ vozidla, kterým pachatel odjel z areálu nemocnice.

9.50 Policie uvedla, že muž, jehož podobiznu zveřejnila, není útočník, ale svědek.

9.46 „Udělejme ve společnosti vše pro to, aby se taková neštěstí neopakovala,“ napsal Kardinál Duka na svém Twitteru.

Dominik Duka se vyjádřil k neštěstí.

9.43 V tuto chvíli probíhá před nemocnicí evakuace lidí do přistaveného evakuačního autobusu.

9.41 "Policisté přijali v ranních hodinách oznámení o střelbě v nemocnici v Ostravě. Na místě je 6 mrtvých osob. Policie po útočníkovi intenzivně pátrá,

žádáme veřejnost o součinost při pátrání a nabádáme k obezřetnosti," řekla eXtra.cz mluvčí ostravských policistů Pavla Jiroušková.

9.40 Policisté z nemocnice vyvedli muže v poutech, nepotvrdili ale, že by šlo o podezřelého ze střelby.

Policisté zasahují na místě

9.36 Prezident Miloš Zeman vyjádřil hlubokou soustrast pozůstalým. "Ve svém srdci jsem s vámi, myslím na vás v těchto tragických hodinách," uvedl Zeman. Poděkoval také všem lidem, kteří nyní na místě pomáhají.

9.32 Útočník podle policie poprvé vystřelil ze smrtící zbraně v 7.19, muži zákona byli na místě v 7.24 hodin.

9.31 Ostrava: Zabil 6 lidí v nemocnici a zmizel! Nebezpečný střelec v červené bundě uniká

9.30 Policejní prezident letí vrtulníkem na místo.

9.25 Andrej Babiš dále uvedl, že míří na místo tragédie.

9.24 Premiér Andrej Babiš pro Českou televizi uvedl, že pachatel bezmyšlenkovitě střílel po lidech v čekárně a zásahy ze zbraně vedly do těl lidí, krku, hlavy a dalších citlivých míst. Dva lidé podlehli zranění na operačním sále, čtyři na místě.

9.20 Policie zdůrazňuje, že pokud lidé spatří pachatele, rozhodně se ho nemají pokoušet zadržet sami, ale informovat policisty na lince 158.

9.16 Žádáme veřejnost o pomoc při pátrání po pravděpodobném podezřelém. Zároveň vyzýváme k maximální možné obezřetnosti, vyzvala policie na Twitteru a zveřejnila snímek muže, který je svědek a pátrají po něm.

Snímek muže, po kterém policie v souvislosti se svědectvím pátrá

Situaci sledujeme a budeme aktualizovat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy