Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Útěk vraha z nemocnice minutu po minutě: Zběsilá jízda přes pole, Ctirad Vitásek zpanikařil

Útěk vraha z nemocnice minutu po minutě: Zběsilá jízda přes pole, Ctirad Vitásek zpanikařil
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 17 fotografií
masakr v ostravě
Chladnokrevný vrah Ctirad Vitásek (†42) v úterý ráno vtrhl do nemocnice v Ostravě a začal střílet. Lidem mířil na hlavu a krk, zasáhl devět lidí, z nichž šest zemřelo a sedmý člověk - žena - bojuje o život. Jak je již známo, vrah po masakru odjel na Opavsko ke své matce, které všechno přiznal s tím, že se jde zabít. ÚTĚK VRAHA MINUTU PO MINUTĚ: Matka ho udala policistům, načež se rozjely rozsáhlé policejní manévry se zásahovkou a helikoptérou.

V ostravské nemocnici začal Ctirad Vitásek (†42) vraždit v úterý 19 minut po sedmé hodině ranní. Zemřelo šest lidí, jedna žena bojuje o život a podle informací eXtra.cz se její stav ve středu večer zhoršil.

Přestože první policejní hlídka byla na místě do několika málo minut, Vitásek stihl uprchnout. Zamířil ke své matce, které se přiznal k vraždám a řekl, že se jde sám zabít. V tu chvíli se rozjíždělo policejní pátrání, strážci zákona prohlíželi kamerové záznamy a žádali veřejnost o pomoc. Pak přišel zásadní zvrat.

Přibližně o půl jedenácté, asi tři hodiny po masakru v nemocnici, udala Ctirada Vitáska policistům jeho matka. S odvoláním na dva zdroje o tom informoval deník MF DNES.

Zběsilý úprk přes pole

Bezprostředně po matčině oznámení vzlétl policejní vrtulník a pročesával okolí Děhylova na Opavsku. Zároveň vyjelo několik vozidel zásahových jednotek. Posádka helikoptéry Vitáska do několika minut našla pouze pět kilometrů od domu jeho rodičů. Vrtulník ho začal pronásledovat a posily byly na cestě.

Ctirad Vitásek v tu chvíli už musel vědět, že nemá šanci policisty setřást. Ujížděl jim po slepé polní cestě, po níž se dostal do chatové oblasti a neměl kam pokračovat. Před zásahem těžkooděnců udělal, co řekl matce. Prostřelil si hlavu a cestou do nemocnice navzdory snahám o resuscitaci zemřel.

Jak jsme na eXtra.cz informovali, šestinásobný vrah žil s partnerkou na ostravském sídlišti, rodiče jezdil na venkov často navštěvovat. Navíc měl vychovávat i nevlastní vnučku.

Co přesně se dělo během tří hodin mezi střelbou a matčiným udáním policie zatím neví.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy