Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

McDonald's či KFC mají konkurenci: Do Česka míří Američany oblíbený fastfood Popeyes

Do Česka míří konkurence McDonald's či KFC. Síť Popeyes by k nám měla dorazit v příštím roce.
Zdroj: profimedia
Fast food

Češi se brzy dočkají nového, Američany milovaného fastfoodu. Firma Popeyes, řetězec nabízející lousianskou tradiční kuchyni, totiž míří do Česka a zanedlouho doplní námi oblíbenou trojku - McDonald's, KFC a Burger King, informoval web expats.cz. Na jaké dobroty se mohou fajnšmekři těšit?

Do Česka míří velká konkurence McDonald's či KFC. Fastfoodová síť Popeyes, která momentálně funguje ve 30 zemích světa a oblíbená je zejména v Americe, kde má více než 3 800 poboček, totiž plánuje velkou expanzi do Evropy a cílí především na Českou republiku, Polsko a Rumunsko.

Popeyes chystá expanzi do Evropy

A záležitost je více než jasná, potvrdil ji i mezinárodní prezident společnosti, David Shear. „Tímto akcentujeme náš závazek obsloužit více hostů naším ikonickým sendvičem Whopper s kuřetem v louisianském stylu, jenž je jedním z oblíbených. Jedná se o velký krok na naší ambiciózní expanzní cestě a jsme nadšeni, že naše stopa po celé východní Evropě bude nadále růst,“ uvedl Shear, jak informoval zahraniční web expats s odkazem na tiskovou zprávu společnosti.

Tradiční, Američany milovaný, kurečí sendvič

A těšit se můžeme třeba právě na zmíněný ikonický sendvič Whopper, který můžeme znát z amerických filmů, nebo třeba od amerických influencerů na sociálních sítích. Oblíbená jsou i smažená křidélka či krevety. Řetězec rychlého občerstvení Popeyes vznikl v 70. letech v New Orleans a jeho nabídka vychází z tradic smažené louisianské kuchyně.

K nám by se síť hned několika franšíz měla dostat v příštím roce, jak psali Hospodářské noviny. už jste Popeyes ochutnali během vašeho pobytu v zahraničí?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy