Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Zpěvák Adam Schlesinger (†52) podlehl koronaviru: O život bojoval na plicní ventilaci

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Ve věku 52 let zemřel zpěvák a hudební skladatel Adam Schlesinger. Dva týdny bojoval o život na plicní ventilaci v nemocnici v New Yorku, ve středu ráno ale podlehl zákeřnému koronaviru. Schlesinger byl známý především svou hudební tvorbou k filmům, například za píseň ke snímku To je náš hit! byl nominován na Oscara.

Smutnou zprávu o smrti Adama Schlesingera potvrdil Chris Carrabba z kapely Dashboard Confessional. „Znal jsem ho jako mentora a dobrého přítele. Tuhle hrozbu musíme brát vážně. Lidé jsou nemocní a umírají. Je těžké zůstávat doma, ale zachrání to životy. Dávejte na sebe pozor. Odpočívej v pokoji, můj drahý příteli,“ napsal na Twitter.

Schlesingerova rodina vydala prohlášení, v němž informuje o tom, že zpěvák a skladatel podlehl koronaviru ve středu ráno poté, co s nákazou dva týdny bojoval připojený na plicní ventilaci v nemocnici v New Yorku.

Jon Bernthal, slavný bratranec skladatele, známý ze seriálů Živí mrtví či The Punisher, se ke smrti svého blízkého zatím nevyjádřil. Den před jeho smrtí ale žádal své fanoušky, aby se za něj modlili. „Tohle je můj bratranec Adam. Jako malý kluk jsem byl ohromen jeho talentem. Ukázal mi, jak skvělé je být umělcem. Milujeme tě, buď silný. Prosím, mějte ho v srdci a modlete se za něj,“ napsal na Twitter.

Tvorba

Adam Schlesinger skládal a zpíval hity k velkým hollywoodským trhákům i velmi známým seriálům. Za hudbu ke snímku To je náš hit! byl nominován na Oscara. Jeho písně zněly i ve filmech Něco na té Mary je, Já, mé druhé já a Irena či Scary Movie.

Licence na užití jeho písní pak odkoupili i tvůrci seriálů, jakými jsou například Chirurgové, Doktůrci, Superdrbna či Melrose Place. Osobně složil i úvodní píseň kupříkladu k seriálu Hodně štěstí, Charlie či Sezame, otevři se.

Související články

Další články