Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

„Všichni do mě jen kopou!“: Babiš se politoval, Brusel prý dotace zpět nedostane

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
agrofert
Premiér Andrej Babiš (64) je podle předběžného návrhu auditní zprávy Evropské komise ve střetu zájmů kvůli přetrvávajícím vazbám na své podniky. Ačkoliv měla sněmovna původně hlasovat o elektronické evidenci tržeb, tato informace plány změnila a poslanci debatovali o tom, zda bude muset Česká republika kvůli Agrofertu vracet dotace. Vystoupila spousta opozičních protivníků, což Babiše vyzvalo k rozohněnému projevu, po kterém opustil jednání.

Premiér Andrej Babiš se ve sněmovně skutečně velmi rozvášnil. Ve svém projevu vše označil za „hysterii Babišem“ a následně odešel. Audit je podle něj jen předběžný a Česká republika dotace nebude muset vracet. Žádné české ani evropské zákony prý neporušuje.

Ačkoliv premiérův projev nebyl nikterak dlouhý, rozhodně se v něm nedržel zpátky. „Co byste tady povídali, nebýt Čapího hnízda a Agrofertu? Nemáte program. Zkuste dělat něco pro lidi v této zemi, nejenom kopat do Babiše,“ křičel směrem k opozici.

Opozice nyní žádá o okamžité zveřejnění auditní zprávy. „Zveřejnění neplánuji. Nyní se zprávou musí pracovat experti a do jejich práce nezasahuji. Nechci, aby se do šetření zapojoval politický vliv,” zamítla okamžitě tuto možnost ministryně financí Alena Schillerová

Související články

Další články