Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zmizení Jany Paurové: Bral jí peníze a zamykal jídlo. Smích ho přejde, říkají o Paurovi příbuzní

Zmizení Jany Paurové: Bral jí peníze a zamykal jídlo. Smích ho přejde, říkají o Paurovi příbuzní
Zdroj: archiv rodiny
+ Dalších 18 fotografií
pátrání
Kriminalisté dál prohledávají dům ve Slavětíně na Lounsku, kde žila Jana Paurová. Ta za záhadných okolností zmizela v únoru 2013. Část rodiny si myslí, že ve zmizení má prsty její manžel Pavel. Ten ale vinu odmítá. A popírá, že by manželku znásilňoval a týral. Ženy se ale zastaly také sociální pracovnice.

Jana Paurová přemýšlela, že od manžela odejde. Podle příbuzných na to sbírala sílu. Pavel Paur prý vyhrožoval, že když z domu odejde, přijde o děti. V roce 2013 se případu týrané ženy chopily sociální pracovnice.

Zmizení Jany Paurové očima otce

Tatínek Jany Paurové je přesvědčen, že jeho dceru zabil Pavel Paur. Otec Paurové Jaromír Vavřinec si myslí, že tělo jeho dcery je zakopané v Slavětíně. „Jsem přesvědčen, že tam někde je. Ať policisté rozkopou celý dům a zahradu," uvedl v roce 2016 pro MF Dnes. "V noci se často budím a přemýšlím, co se Janě stalo, co všechno jí prováděl," dodal Vavřinec. Je přesvědčen, že Paur jeho dceru bil, ponižoval a znásilňoval.

Více o tématu

"Došli jsme k závěru, že ne všechno je v domácnosti v pořádku. Paní Paurová se nám svěřila, že ji manžel bije, zamyká před ní jídlo a odmítá opravit pračku, i když ji vzhledem k počtu dětí nutně potřebovala. Neměla od něj dostatek peněz na chod domácnosti," tvrdila pracovnice sociálky u výslechu. Paur vše popřel. Jak vysvětlil modřiny a rány na těle své manželky? Tvrdil, že pije a občas spadne. Sám uvedl, že když se jeho manželka napije, tak je agresivní.

Od pondělí dům v Slavětíně znovu prohledávají kriminalisté. V akci je těžká technika i psy vycvičení na hledání lidských ostatků.

"Chtěla ho opustit, ale nemohla. Vyhrožoval jí, že když odejde, sebere jí děti. Byla jsem svědkem toho, když jí hrozil smrtí. Řekl: „Já tě stejně jednou zabiju“ a smál se u toho. Mám to před očima, jako kdyby to říkal dnes. V pátek doručila policie Janě dopis, ať se v pondělí dostaví na výslech kvůli týrání. Pavel na to přišel a vyřídil si to s ní. Možná se začali hádat a on ji pak zabil. Jana neodešla, tím jsem si jistá. Dám ruku do ohně za to, že ji zabil manžel Pavel Paur. V garáži měli dřív díru. Říkala jsem jim, ať s tím Pavel něco udělá, aby tam nespadly děti. Díru ale zabetonoval až po Janině zmizení,“ uvedla pro eXtra.cz Janina teta Renata Winklerová.

"Paure, jak se ti teď dívá, jak ti prokopávají dům? Také se teď usmíváš? Já bych tě tam chtěla vidět, jak se budeš tvářit, až Janu najdou. A že ji tam najdou, jsem si jistá. Jsi ubohý hajzl, na kterého konečně došlo. Za těch sedm let jsi mohl říct, kam si dal její tělo, abychom ji pochovali jako člověka," vzkazuje Paurovi Janina teta.

VŠE O PÁTRÁNÍ PO POHŘEŠOVANÉ ŽENĚ NAJDETE ZDE

Související články

Další články