Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Pavel Paur popsal, jak Jana Paurová utíkala: Nahá vyskočila z okna a běžela do vesnice

+ Dalších 12 fotografií
Jana Paurová je pohřešovaná už sedm let. Minulý týden se do obce, kde žila s manželem, vrátili kriminalisté. Do Slavětína jsme dojeli s kamerou, abychom přinesli rozhovor s Pavlem Paurem. Ten stále trvá na tom, že neví, proč jeho manželka zmizela. Tvrdí, že jeho manželka zřejmě žije na Ukrajině. A také pro eXtra.cz sdělil, že jeho paní hodně pila a byla na tom psychicky zle.

Pavel Paur je člověk, který rozděluje společnost. Část veřejnosti je přesvědčená, že má prsty ve zmizení své manželky Jany Paurové. Někteří členové rodiny se domnívají, že Paur manželku zabil a tělo ukryl. Jenže kriminalisté ostatky Jany Paurové nikdy nenašli. "Nic nenašli a nenajdou, protože tady není," říká Paur a ukazuje na dům ve Slavětíně.

Ve Slavětíně jsme oslovili několik sousedů pana Paura. Říkají, že je to pracovitý muž a nejsou s ním žádné problémy. S Paurovou si prý užil své, protože údajně propadla alkoholu. "Nikdy jsem ji netýral," tvrdí Paur s tím, že modřiny si udělala, když v opilosti spadla ze schodů. Alkohol, otáčení za mužskými, psychické problémy... Tak Paur popisuje ženu, se kterou se nakonec dokázal rozvést, i když ji policie vede jako pohřešovanou.

Je možné, že Paur lže a ví, kde jeho manželka je. Jenže se mu nepodařilo nic prokázat. Kriminalisté Janu Paurovou nenašli živou ani mrtvou. A také je možné, že Paur opravdu netuší, co přesně se v osudnou únorovou noc stalo. "Možná někde žije," říká Paur s tím, že by si přál, aby kriminalisté případ uzavřeli a celá rodina našla jistotu a klid.

Jak jste se s Janou seznámili?

"V práci v porcelánce jsme se seznámili. Pak jsme tady ve Slavětíně koupili barák. To bylo všechno v pohodě. Jenže pak začala pít a zhoršovalo se to a zhoršovalo. Pak nasekala dluhy, to má dodneška. Jen co já vím, tak má ještě dnes dluhy asi 60 tisíc korun."

Vy jste věděl, že si půjčuje?

"Něco jsem věděl, ale ne úplně všechno. Zkraje to byla paráda, ale pak se to zkazilo."

Jak zkazilo?

"No ona tady nahá skákala z oken do zahrádky a pak přes plot a už utíkala. Celá nahá tady pobíhala."

Měla velké psychické problémy?

"Jo, bývalý kolega, co tu dříve dělal, ji zvedal tady po vesnici. Všechno ale houby platný. Já jsem pořád doufal, že se to otočí. Ale ono to bylo pořád horší. Sociálka mi nepomohla, ti šli proti mně. Když jsem ji tam přivedl, že je pod vlivem alkoholu, tak mi řekli, že jsem to udělal schválně, že jsem ji tam takto přivedl."

Modřiny? Ty jsou od těch pádů, říká Paur

Uhodil jste ji někdy?

"Nepraštil."

A co ty modřiny, které má na fotkách?

"To jsem se přiznal, že je od toho, jak jsem se bránil. K tomu jsem se přiznal. A že měla i jiné modřiny? Vždyť tady pořád padala, tady spadla ze schodů v paneláků, pak několikrát na silnici... Ale k tomu, co měla na pažích, jsem se přiznal. Přeci se nenechám zmlátit."

Psalo se, že u vás kriminálka našla kapky krve.

"To bylo něco málo. Já už ani nevím. Nějaký dvě tři kapky našli taky na matraci. Tak matraci rozřízli a nic nenašli."

Co se podle vás tu osudnou únorovou noc stalo?

"Já nevím. Všichni říkají, že je na Ukrajině. Říkají, že to táhla s těmi ukrajinskými dělníky. Říká se, že s nimi odjela. Jestli to měla s nimi domluvený a naplánovaný... Já fakt nevím."

Takže podle vás Jana žije?

"Tak nějak. Já si myslím, že furt někde žije. Ale už jsem rozvedený. Po letech se mi to povedlo, že to tedy vyšlo i bez její přítomnosti. Ale prostě koukají na mě jak na vraha. Je to tak."

Od zmizení je to 7 let. Naučil jste se s tím žít?

"Je to stres. Byl jsem na dně. Ale postupem času jsem se z toho nějak vyškrábal a teď už to nějak jde. Nemám to jednoduchý, chodím do práce, o čtyři děti se starám, o celej barák atd."

Pro děti je to uzavřená kapitola?

"Holky byly malé. Nejmenší byla Šárka. Míša už byla větší a když si to teď všechno čte, tak je z toho všelijaká. Kluci jsou věčně pryč, mají své holky, chodí na brigády."

Máte přítelkyni?

"Měl jsem tři roky, ale už jsme se rozešli. Našla si jiného. Je to těžký."

Proč se podle vás kriminalisté vrátili na váš pozemek?

"Tady se říká, že to bylo na udání. No tak už to tady rozkopali a prověřili všechno."

Opravu domu mi proplatí

Teď to tedy opravujete?

"Sám to dělat nebudu, vezmu si na to firmu. Kriminálka by to pak měla zaplatit. Vrtali, taky vysáli jímku… Celé to bylo hrozné, psychicky jsem to špatně nesl. Prostě nebylo to nic pěkného."

Jak vám bylo, když to tu rozkopali?

"Hrozně. Něco tu budujete několik let a pak je to v mžiku rozkopaný."

Byla slyšet bruska, vrtání...

"Řezali tady trubku a tou tam něco podepřeli, aby to na ně nespadlo."

Přijedou znovu kopat? Znovu hledat? A zase se tu třeba za rok potkáme?

"Třeba jo, třeba za rok, za dva si zase někdo něco vymyslí a přijedou. Já chci, aby ji našli. Ať už živou nebo mrtvou. Chci, aby ji našli a celé to skončilo. Aby prostě všichni věděli, co se stalo a skončila ta nejistota a pomluvy. Někteří lidé na mě koukají jako na vraha. Ale tady nic nenašli. Protože tady není."

VŠE O PŘÍPADU JANY PAUROVÉ NAJDETE ZDE

Související články

Další články