Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Pavel Paur ze Slavětína na Lounsku je manžel Jany Paurové která zmizela beze stopy v únoru 2013.

Obnovené vyšetřovaní

V srpnu 2020 uvedla Policie ČR, že na několika místech na Lounsku probíhaly úkony trestního řízení, vztahujícího se k trestné činnosti spáchané v minulosti. Do domu, ve kterém žena žila, se po letech vrátili kriminalisté.

Záhadné zmizení Jany Paurové

Pavel Paur ohlásil zmizení své manželky Jany v pondělí 4. února 2013. Od té doby je matka čtyř dětí pohřešovanou osobou. Jen pár dní před zmizením, konkrétně v pátek, převzala Jana výzvu od policie, že se má dostavit na policii, aby svědčila proti manželovi kvůli týrání. Trestní oznámení na Paura podala lounská sociálka. Manžel měl ženu krutě týrat, znásilňovat a ponižovat.

Rodina Jany je přesvědčena, že za jejím zmizením stojí manžel Pavel. Rodina tvrdila, že Janu zabil a pak někde ukryl. Dokonce se hovořilo o tom, že tělo je v betonu nebo ve studni Policie ale muži nikdy nic neprokázala. Okolí Slavětína kde rodina žila, bylo opakovaně prohledáváno, ovšem marně. Policie nic nenašla, a tak je žena stále vedena jako pohřešovaná.

Pavel Paur se nechal slyšet, že od rodiny a svých čtyř dětí odešla sama. Opakovaně tvrdí, že manželka pila alkohol, nestarala se o děti a jednou v noci odešla neznámo kam.

Redakce eXtra.cz kontaktovala Janinu tetu Renatu Winklerovou. Ta je přesvědčena, že Pavel Taur svou ženu před lety zavraždil a její tělo schoval. Je přesvědčená, že se její tělo najde v domě. Winklerová prozradila, že Pavel své ženě vyhrožoval. Jana, aby přetrpěla bolest, měla najít berličku v alkoholu. Manžel jí měl způsobovat nejenom bolest psychickou, ale též fyzickou.

Nespokojenost obou partnerů ve vztahu nakonec vedla k nevěře. Pavel si hledal jiné ženy na seznamkách a Jana si měla údajně také najít milence.

Jana na manžela podala několikrát trestní oznámení na policii. Ze strachu však udání vždy stáhla. Domácího násilí si však povšimla sociálka. Jana se měla dostavit k výslechu. K tomu už ale nikdy nedošlo. Jana zmizela.

Případ se nikdy nepodařilo uzavřít. Podle policie dokonce existuje i varianta, že Jana z domu utekla a žije v zahraničí.

Články