Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

V liberecké tramvaji pomohl ženě s berlemi, dva agresoři ho za to zbili

Zdroj: Policie ČR
Policie pátrá
Liberečtí policisté pátrají po dvou mužích ve věku kolem 25 let. V polovině ledna napadli v centru Liberce devětadvacetiletého muže, který si dovolil upozornit mladíka, aby pustil sednout seniorku, která se opírala o francouzské hole. To se muži, který chlapce upozornil, velmi vymstilo.

Liberečtí policisté pátrají po dvou mladících, kteří napadli devětadvacetiletého muže. Incident se stal v tramvaji, směřovala z Horního Hanychova k terminálu Fügnerova. Patnáctiletý mladík neměl žádné námitky na požadavek a pustil paní okamžitě sednout. Muži, který před chlapcem předtím seděl, se ale jednání devětadvacetiletého muže nelíbilo.

Vulgarita a vyhrožování

„Začal 29letého muže vulgárně urážet a vyhrožovat mu, že ho zbije, protože si, podle něj, nebude dovolovat někoho zvedat ze sedačky,“ informovala o konfliktu mluvčí policie Ivana Baláková. Vytočený muž po svém spolucestujícím vystartoval, když tramvaj odjížděla od vlakového nádraží. Na další zastávce do tramvaje nastoupil známý onoho agresora a slovně začali napadat dotyčného oba. „Znovu mu vyhrožovali, že ho zbijí,“ uvedla mluvčí Baláková.

Na zastávce Fügnerova se to celé zvrtlo. Jeden z útočníků muži plivl do obličeje a začal mu znovu nadávat a vyhrožovat. Když vystoupili ven z tramvaje, útočníci svého spolucestujícího fyzicky napadli.

„Jeden z nich ho držel zezadu za paže, aby mu znemožnil pohyb, a druhý ho bil pěstmi do obličeje. V té době kolem procházely desítky lidí. Nenašel se ale nikdo, kdo by byl muži ochotný pomoci třeba jen přivoláním policistů nebo strážníků. A to ani ve chvíli, kdy muž pod ranami útočníka upadl na zem,“ informovala policejní mluvčí a dodala, že napadený na tísňovou linku volal sám.

Pátrání po útočnících

Po útoku se oba muži uklidili do hlavního vchodu obchodního domu Fórum, tam je ale zachytila bezpečnostní kamera. Policie tento incident vyšetřuje jako výtržnictví, bohužel nebyli agresoři do této chvíle vypátrání. Proto byl snímek z obchodního centra zveřejněn. Hledají v tuto chvíli svědky konfliktu nebo někoho, kdo útočníky poznává.

Agresorům může být kolem 25 let, jeden z nich měl modré pracovní kalhoty a šedou mikinu s kapucí. Odhadovaná výška je mezi 165 a 170 cm, spíše zavalitější postavy. Měl černé vlasy a kulatější obličej. Jeho známý měl oblečení stejné, jen doplněné o reflexní vestu, tu později sundal a nesl v ruce. Byl jen o něco málo vyšší než jeho kolega, byl štíhlejší postavy a rovněž měl černé vlasy.

Jen jedna svědkyně

Když útočníci utekli, napadený se snažil přesvědčit svědky incidentu, aby vydrželi do příjezdu policie nebo mu zanechali na sebe nějaký kontakt. V tom mu vyhověla jen jedna svědkyně.

Související články

Další články