Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Jana Paurová na poslední fotce: Stěžovala si na týrání od manžela, za 30 dnů zmizela

Jana Paurová
Zdroj: archiv rodiny
+ Dalších 18 fotografií
pátrání pokračuje
Ve Slavětíně na Lounsku kriminalisté od pondělí intenzivně pátrají po pohřešované Janě Paurová. Ta zmizela v únoru 2013. Rodina Jany Paurové je přesvědčená, že žena z domu nikdy neodešla. Že za jejím zmizením stojí manžel Pavel Paur. Redakci eXtra.cz se podařilo získat poslední snímek Jany Paurové.

Jana Paurová měsíce před svým zmizením navštívila svou matku a tátu v Ostravě. Rodičům si stěžovala, že situace doma je neúnosná. Hovořila o tom, že manžel ji bije a týrá.

"Byla u nás 3. ledna i s dětmi a za měsíc zmizela. Byla v pohodě, jen si stěžovala na manžela," uvedla matka Jany Paurové. "Víme, kde je a co se stalo. Její manžel to ví taky," zní vzkaz na facebookovém profilu.

Zmizení Jany Paurové očima otce

Tatínek Jany Paurové je přesvědčen, že jeho dceru zabil Pavel Paur. Otec Paurové Jaromír Vavřinec si myslí, že tělo jeho dcery je zakopané v Slavětíně. „Jsem přesvědčen, že tam někde je. Ať policisté rozkopou celý dům a zahradu," uvedl v roce 2016 pro MF Dnes. "V noci se často budím a přemýšlím, co se Janě stalo, co všechno jí prováděl," dodal Vavřinec. Je přesvědčen, že Paur jeho dceru bil, ponižoval a znásilňoval.

Více o tématu

Zřejmě se jedná o poslední snímek Jany Paurové před zmizením. Pavel Paur tvrdí, že jeho manželka se v noci vzbudila a z domu utekla. Jenže kamery ženu neviděly odcházet z domu. A žádný soused si také nevšiml, že by žena osudný víkend ze stavení v Slavětíně odešla.

Kriminalisté hledají tělo

Do domu manželů Paurových se vrátili kriminalisté z týmu Tempus. Podle CNN Prima News je tam po letech přivedl nejmladší syn Paurových, který se údajně svěřil, že táta a starší brácha mají nějaké tajemství. Otázkou je, co kriminalisté v domě najdou.

"Chtěla ho opustit, ale nemohla. Vyhrožoval jí, že když odejde, sebere jí děti. Byla jsem svědkem toho, když jí hrozil smrtí. Řekl: „Já tě stejně jednou zabiju“ a smál se u toho. Mám to před očima, jako kdyby to říkal dnes. V pátek doručila policie Janě dopis, ať se v pondělí dostaví na výslech kvůli týrání. Pavel na to přišel a vyřídil si to s ní. Možná se začali hádat a on ji pak zabil. Jana neodešla, tím jsem si jistá. Dám ruku do ohně za to, že ji zabil manžel Pavel Paur. V garáži měli dřív díru. Říkala jsem jim, ať s tím Pavel něco udělá, aby tam nespadly děti. Díru ale zabetonoval až po Janině zmizení," uvedla pro eXtra.cz Janina teta Renata Winklerová.

Případ se zatím nepodařilo uzavřít. Podle policie v minulosti dokonce existovala varianta, že Jana z domu utekla a žije v zahraničí. V to ale její teta nevěří. Je přesvědčená, že kriminalisté v domě musí najít Janiny ostatky.

Související články

Další články