Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Z toho Greta padne do mdlob: Přichází doba ledová, bude minus 50 stupňů, varují vědci

Z toho Greta padne do mdlob: Přichází doba ledová, bude minus 50 stupňů, varují vědci
Zdroj: archiv Grety Thunberg, Profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
klimatická změna
Žije Greta Thunberg (17) ve lži? Vypadá to, že švédská dívenka je v kázání o klimatické změně vedle jak ta jedle. Vědci z NASA se domnívají, že spíš než nesnesitelné vedro bude Zemi sužovat mráz a sněhové bouře. Během příštích 33 let má na naší planetě zavládnout malá doba ledová!

Zatímco Greta Thunberg nadává světovým státníkům, že nic nedělají s oteplováním planety, vědci z NASA došli k docela jinému zjištění!

Ještě letos má nastat největší solární minimum za posledních 400 let. Způsobit může velké ochlazení doprovázené nesnesitelnými mrazy a sněhovými bouřemi. Jenže to zároveň není nic, čím by se lidstvo a Greta mohli uklidňovat. Následky pro Zemi mohou být fatální stejně jako v případě oteplování.

Prominentní rodina

Prominentní rodina

Greta Thunberg (*3. ledna 2003, Stockholm) není jen tak ledajaká dívka. Její rodinu znali ve Švédsku ještě před aktivismem. Maminka Malena je slavná operní pěvkyně, táta Svante se dal na podnikatelskou dráhu. Bydlí v jedné z nejluxusnějších stockholmských čtvrtí. Greta má mladší sestru Beatu, jež se po maminčině vzoru věnuje zpívání.

Více o tématu

Třeskuté mrazy

"Slunce pomalu přechází do období hibernace, teploty klesnou. Léta budou chladná a deštivá, zimy doprovodí rovněž déšť a třeskuté mrazy. Svět by mohl poznat zimu, jakou už teď mají v Kanadě - tedy teploty okolo minus 50 stupňů," řekla listu The Sun profesorka Valentina Zharkova z univerzity Northumbria.

Chladněji bude podle Zharkové na celém světě. Zimní teploty sice v průměru klesnou pouze o jeden stupeň, to je prý ale pouhý začátek. "V příštích 33 letech nás toho čeká mnohem více," varuje profesorka.

Greta: Země hoří!

Vedle negativních dopadů ochlazení na životy lidí jako takové hrozí i snížení produkce potravin. Podobně extrémní solární minimum svět naposledy zažíval v letech 1645 až 1717.

Greta nejnovější varování vědecké obce zatím nechává bez povšimnutí, zato nadále poukazuje na růst teplot. "Průměrná lednová teplota ve Stockholmu byla o 7 stupňů vyšší než běžně. V některých částech ve středu města dokonce o 10 stupňů. A stále se o tom v médiích nedočtete," stěžovala si 17letá aktivistka. Na nedávném ekonomickém fóru zase plakala, že naše planeta hoří.

Zanedlouho bude možná Greta se slzou v oku vzpomínat na časy, kdy teploty rostly a neklesaly. A nejenom proto, že přijde o kšeft.

Finalistky Miss Czech Republic zahalené do písku: Krásky nafotily dechberoucí snímky v rozpálených dunách

Další články

Nejnovější kauzy