Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Greta Thunberg se obklopuje luxusem: Sedí v křesle za statisíce, druhé je z pravé kůže

Zdroj: Twitter
+ Dalších 25 fotografií
odhaleno
Takhle vypadá ukradené dětství? Greta Thunberg (17), která se bije za zastavení klimatických změn, si ve skutečnosti žije jako v bavlnce. Rodiče mladé aktivistky jsou ve Švédsku slavnou uměleckou dvojicí. Kvůli dceři se sice vzdali létání letadlem, do přepychového vybavení domu si ale mluvit nenechali. Jen na fotce Grety s maminkou je k vidění nábytek za bezmála půl milionu korun!

Greta Thunberg (17) podle své maminky dokáže zázraky. Prý vidí molekuly uhlíku a i proto burcuje politiky k řešení klimatické krize. Kdyby však svým okem dovedla spatřit i cenovky nábytku, který má její rodina doma, nejspíš by svým rodičům pořádně vyčinila.

Život v luxusu

Malena (49) a Svante (50) už od dcery dostali přísný zákaz létat letadlem, o luxusním vybavení domova se však pravděpodobně nezmínila. Jak jinak by se mohlo stát, že si Greta s mámou hoví v křesle za astronomických 238 tisíc korun?

A za další designový kousek z pravé kůže, který stojí opodál, Thunbergovi zaplatili téměř 220 tisíc korun. Údaje o cenách kolovaly po Twitteru, ověřil je portál Armstrong Economics.

Není to první rozpor mezi tím, co Greta hlásá, a jak potom doopravdy žije. Mnohé zaujali i její psi, kteří za sebou mají zanechávat větší uhlíkovou stopu než dvě velká terénní vozidla. Terčem kritiky se stala i vánoční fotka aktivistky, která byla představám o "ukradeném dětství" na hony vzdálená.

Ani se nenajedla

Navzdory nepěkným poznámkám, jež se na Gretinu hlavu mnohdy snášejí, jsou rodiče z jejího aktivismu nadšení. "Je šťastná. Tancuje, hodně se směje. Viděl jsem ji, jaká byla předtím. Myslím tím to, že s nikým nepromluvila. Dokázala se najíst jen doma. Teď je jako všichni ostatní. Není obyčejná, je speciální a slavná. Ale pro mě je konečně jako ostatní děti," prohlásil Svante v BBC.

Greta si dává od svého boje za záchranu planety dočasnou pauzu. Na podzim by se měla vrátit do školy.

Související články

Další články