Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Greta si užívá Vánoce v přepychu: S ukradeným dětstvím to nebude tak horké

Greta si užívá Vánoce v přepychu: S ukradeným dětstvím to nebude tak horké
Zdroj: Instagram Greta Thunberg
+ Dalších 17 fotografií
šťastné a veselé
Světe div se, Greta Thunberg (16) nad Vánocemi prozatím hůl nezlomila. Přitom se během příprav svátečních oslav vyprodukuje tolik emisí a odpadu, že by jejich zrušení planetě prospělo mnohem víc než protestní nepoužívání letadel. Mladá švédská aktivistka poslala vánoční přání z kanape a nechtěně na sebe práskla, že s ukradeným dětstvím to nebude tak zlé.

Uhlíková stopa Vánoc je zajisté mnohem větší než dva lety nad Atlantikem. Přesto je aktivistka Greta Thunberg (16) společně s rodinou slaví.

Její rodiče už si od dcery, jež trpí Aspergerovým syndromem a dalšími psychickými poruchami, nechali zakázat cestování letadlem. Jak vidno, vánoční svátky to zatím neschytaly. "Krásné svátky! Nezapomeňte se starat nejenom o sebe, ale i o druhé a o nádhernou planetu, na které žijeme," vzkázala Greta. "A zachraňujte psy," dodala.

Jeden velký pes je přitom pro Zemi větší zátěží než terénní automobil - více zde.

"Vzali jste mi mé sny a moje dětství," běsnila Greta na klimatické konferenci před světovými státníky. Po třech měsících ale sama ukazuje, že to nebude až tak horké. Pohled na usměvavou dívku ve vánočním svetru se santovskou čepicí na gauči ve vytápěném bytě se s typickou představou o zničeném dětském životě příliš neshoduje. Bída vypadá jinak a těm, kteří ji zažili, by oprávněně mohlo připadat, že Greta si Vánoce užívá v luxusu.

Takové i mnohem ostřejší názory zaznívají na sociálních sítích. A co myslíte vy? Může Greta mluvit o zmařeném dětství, když pak sama ukazuje, že se má dobře?

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy