Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Pavel Paur o zmizení manželky Jany: Popsal, co se dělo v osudný den před 7 lety

Pavel Paur o zmizení manželky Jany: Popsal, co se dělo v osudný den před 7 lety
Zdroj:
+ Dalších 15 fotografií
Pátrání
Zmizení Jany Paurové je opředené záhadou. Čtyřnásobná matka před sedmi lety beze stopy zmizela ze Slavětína, kde žila. Pohřešování nahlásil její manžel Pavel Paur na policii. K Janinu zmizení se vyjádřil pro pořad Na stopě a popsal, jak probíhal onen osudný den.

Po zmizení Jany Paurové manžel Pavel údajně zkontroloval celý dům, zda tam jeho žena někde není. Nikde ji však nenašel. "Čekal jsem, jestli napíše nebo zavolá, a ono nic," vzpomínal Pavel Paur v rozhovoru pro pořad Na stopě. Dodal, že se pohřešované Janě pokoušel dovolat. Hovor byl však přesměrován do hlasové schránky.

Den před manželčiným zmizením, v sobotu, odvezl Pavel tři nejmladší děti ke své matce. Se starším synem se vrátil domů. Jana podle všeho byla v té době v podnapilém stavu. "Řekl jsem jí, ať si jde lehnout, tak šla spát," objasnil manžel, který se poté k Janě připojil a šel si sám lehnout. Druhý den se podle své výpovědi probudil kolem sedmé hodiny ranní. "Vstal jsem a už tam nebyla. Ptal jsem se i kluka Davida, jestli neviděl mámu a on řekl, že ne," popisoval.

Jana se měla v pondělí dostavit k policejnímu výslechu. Sociálka totiž nahlásila, že ji manžel fyzicky týrá. Toho si mohli všimnout i lidé z jejich okolí. Paurová totiž měla po těle několik velkých modřin.

Zmizení Jany Paurové očima otce

Tatínek Jany Paurové je přesvědčen, že jeho dceru zabil Pavel Paur. Otec Paurové Jaromír Vavřinec si myslí, že tělo jeho dcery je zakopané v Slavětíně. „Jsem přesvědčen, že tam někde je. Ať policisté rozkopou celý dům a zahradu," uvedl v roce 2016 pro MF Dnes. "V noci se často budím a přemýšlím, co se Janě stalo, co všechno jí prováděl," dodal Vavřinec. Je přesvědčen, že Paur jeho dceru bil, ponižoval a znásilňoval.

Více o tématu

Vyšetřování pokračuje

Uběhlo sedm let a Jana stále nebyla nalezena. Policie se tak rozhodla případ opět nastartovat a vrátila se zpět do domu ve Slavětíně na Lounsku, kde byla žena naposledy spatřena. Pětidenní kopání na pozemku a zajišťování stop nakonec přineslo posun. "Kriminalisté dnes (v pátek 14. srpna 2020) v noci ukončili provádění policejních úkonů v rodinném domě na Lounsku. Na místě zajistili stopy a předměty, které nyní budou předmětem zkoumání," uvedla Policie ČR na Twitteru.

Děsivé stopy v domě Paurových

Při tehdejším vyšetřování byly v domě na zdi ložnice dokonce nalezeny krvavé stopy, které patřily právě Janě Paurové. Později se měl proto Pavel podrobit výslechu na detektoru lži. Předtím však zkolaboval a lékař uvedl, že muž není výslechu schopen. Informoval o tom web iRozhlas. Někteří členové rodiny jsou přesvědčeni, že je Jana už dávno po smrti. Teta pohřešované Renata Winklerová se exkluzivně pro eXtra svěřila, kde je podle ní Jana ukrytá. „Určitě je někde v domě zakopaná nebo zabetonovaná. Tvrdím to od samého začátku a vím to na milion procent," sdělila teta.

Rozhodnutí kriminalistů o ukončení prací na pozemku Paurových Winklerová nechápe. "Nerozumím, proč to kopání najednou ukončili. Jsem přesvědčena, že tam Jana je," řekla pro eXtra.cz. Policie však zatím podrobnosti o vyšetřování nezveřejnila a je možné, že jsou na správné cestě k Janině nalezení.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy