Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Poslední komunikace mezi Pavlem a Janou Paurovými: Děkoval jí za rodinnou fotku

Poslední komunikace mezi Pavlem a Janou Paurovými: Děkoval jí za rodinnou fotku
Zdroj:
+ Dalších 15 fotografií
záhadné zmizení
Od zmizení Jany Paurové ze Slavětína uběhlo sedm let. Před několika měsíci se však na jejím facebookovém profilu objevil tajemný komentář. Ten napsal manžel Pavel, který v roce 2013 pohřešování své ženy nahlásil na policii. Sám se však na čtyřnásobné matce dlouhodobě dopouštěl fyzického týrání. Na problém v manželství Jana tehdy upozorňovala příspěvky a fotografiemi, které na sociálních sítích sdílela.

Více než dva týdny před zmizením sdílela Jana Paurová na Facebooku rodinnou fotografii. Na ní je její manžel Pavel, který má v puse dudlík, a dvě děti. Od matčina zmizení uběhlo sedm let, přesto se před skoro pěti měsíci pod snímkem objevil záhadný komentář, který napsal právě Pavel. Stálo v něm jediné slovo, a to "dík". Proč ale Paur onen komentář napsal, když jeho manželka dávno zmizela?

Jana Paurová hledala pomoc

Jana byla na sociálních sítích docela často aktivní. Některé její příspěvky však působí jako volání o pomoc „Co se mi honí hlavou? Mně? Zklamání, ponížení a to, že můj muž se k tomu poníží. Miluji ho, ale tak to přeci nejde. Má, co chtěl? Vracet se nebudu a on to ví, vše jednou skončí,“ napsala na Facebooku Jana Paurová v roce 2011. Nejen tento text nasvědčuje tomu, že čtyřnásobná matka tehdy zažívala fyzické týrání, kterého se na ní dopouštěl její manžel.

Fotografie, které pravidelně sdílela, od pohledu vypadaly, že si rodina Paurových užívá každou společně strávenou chvilku. Opravdu tomu tak ale bylo, nebo se Jana rodinnými snímky jen snažila zamaskovat fakt, že doma zažívá peklo?

Ještě před svým zmizením dokonce zveřejnila fotky, na kterých lze na jejích pažích spatřit mnoho velkých modřin. Právě kvůli tomu si někteří lidé myslí, že za jejím zmizením stojí zrovna Pavel. „Určitě je někde uvnitř zakopaná nebo zabetonovaná. Ta se nikdy nedostala z baráku,“ myslí si teta pohřešované, která celou dobu tvrdí, že Pavel její neteř zavraždil

Obnovené pátrání

Policie začala po ženě pátrat v roce 2013 a prohledávala i dům ve Slavětíně, kde byla Jana spatřena naposledy. Tehdy však nenašli žádné stopy, které by k ní vedly. Na místo se vrátili 10. srpna 2020 a pozemek prozkoumávali mnohem důkladněji i se speciálně vycvičenými psy. Po pěti dnech tým TEMPUS prohledávání v domě, garáži i na zahradě ukončil. Odnesli si však důkazy, které mohou případ konečně posunout. Nyní budou pečlivě zkoumány. "Vyšetřování nově získaných informací k trestní věci spáchané v minulosti bude nadále pokračovat na jiných místech," uvedla v pátek 14. srpna policie na Twitteru.

Čtyřnásobná matka zmizela v únoru 2013. V pátek 1. února jí byl zaslán dopis od policie, ve kterém stálo, aby se dostavila k výslechu právě kvůli fyzickému násilí. Během celého víkendu ji však nikdo nespatřil. V pondělí, kdy měla na policii dorazit, místo ní přišel Pavel nahlásit manželčino záhadné zmizení.

Související články

Další články