Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Manžel Jany Paurové zkolaboval u detektoru lži: Bál se Pavel, že ho policie odhalí?

Pavel Paur
Zdroj: archiv rodiny
+ Dalších 18 fotografií
detektor lži
Uběhlo sedm let od zmizení Jany Paurové. Tehdy se kriminalisté snažili matku čtyř dětí vypátrat a uvažovali tak nad všemi možnými scénáři. Aby případ rozlouskli, rozhodli se manžela zmizelé Pavla Paura podrobit detektoru lži. Výslech se však nakonec vůbec nekonal. Policie nyní opět hledá stopy, které by objasnily, co se Janě mohlo stát.

"V pátek doručila policie Janě dopis, ať se v pondělí dostaví na výslech kvůli týrání. Pavel na to přišel a vyřídil si to s ní. Možná se začali hádat a on ji pak zabil," tvrdila od začátku Renata Winklerová, teta zmizelé Jany Paurové. I takové tvrzení brala policie před sedmi lety v potaz. Během pátrání po čtyřnásobné matce se tak kvůli řadě okolností rozhodli podrobit manžela pohřešované Pavla Paura detektoru lži. Upozornil na to web iRozhlas.

V okamžiku, kdy se měl dostavit na policii, zkolaboval. Z toho důvodu se pak na kontrolovaný výslech už vůbec nedostavil. Po ošetření Paura totiž lékař oznámil, že muž není výslechu na detektoru lži schopen.

Lhal manžel o Janě Paurové?

Jedním z důvodů, proč chtěli kriminalisté využít přístroj na rozpoznávání lží, byla například krev na stěně ložnice. Krvavé stopy měly podle všeho patřit právě zmizelé Janě Paurové. To však podle iRozhlasu manžel odůvodnil tím, že se s manželkou často divoce hádali. O fyzickém násilí nasvědčují i fotografie, které Jana sdílela na svých sociálních sítích. Tam měla rozsáhlé modřiny na rukou. Pavel se však hájil tím, že manželku nebil, ale snažil se ji jen chytit a uklidnit ve chvíli, kdy ho sama napadla.

Následně také tvrdil, že jeho žena opustila své čtyři děti a odešla s ukrajinskými dělníky. Ti byli tehdy ve Slavětíně ubytovaní. Policie však tvrzení nikdy nepotvrdila.

Policie dům Pavla Paura opustila

Nedávno se kriminalisté vrátili zpět do domu, odkud Jana údajně zmizela. Usilovná práce na pozemku Pavla Paura se nakonec vyplatila a policie si tak odnesla několik důkazů. "Kriminalisté dnes v noci ukončili provádění policejních úkonů v rodinném domě na Lounsku. Na místě zajistili stopy a předměty, které nyní budou předmětem zkoumání. Vyšetřování nově získaných informací k trestní věci spáchané v minulosti bude nadále pokračovat na jiných místech," objasnila Policie ČR v sobotu na Twitteru. Teta zesnulé však stále věří, že tělo její neteře je uvnitř domu. „Určitě je někde uvnitř zakopaná nebo zabetonovaná. Ta se nikdy nedostala z baráku," myslí si Renata Winklerová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy