Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Poslední vzpomínka na Janu Paurovou: Bušila do zdi a prosila tetu o pomoc

Jana Paurová a Pavel Paur
Zdroj: archiv rodiny
+ Dalších 17 fotografií
Děsivý sen
Sedmileté pátrání po Janě Paurové na Lounsku opět nastartovalo na plné obrátky. Některým členům rodiny se tak vrátily zpět vzpomínky na hrůzné události, které zmizení ženy doprovázely. Renata Winklerová se redakci eXtra.cz svěřila o snu, který ji utvrdil v tom, že je její neteř po smrti. Úmrtí Jany však policie zatím nepotvrdila a stále prohledává pozemek jejího muže Pavla Paura.

Zmizení Jany Paurové ze Slavětína zasáhlo mnoho lidí. Čtyřnásobná matka se před sedmi lety vypařila bez občanského průkazu, peněz nebo náhradního oblečení. Jako by se po ní slehla zem. Nejhůře se však cítila její nejbližší rodina. Teta čtyřnásobné matky Renata Winklerová měla ke své neteři z celé rodiny nejblíže. I rok po jejím zmizení však prožívala děsivá muka.

Noční můra o Janě Paurové

Pátrání po Janě skončilo rok poté, co ji policisté nenašli živou ani mrtvou. Teta Renata však měla jasno už od začátku. Její neteř byla podle ní zavražděna manželem Pavlem Paurem. Psychické vypětí ze ztráty příbuzné ji dostalo až do nemocnice na anesteziologické a resuscitační oddělení. "Zkolabovala jsem a byla jsem na osmdesát procent mrtvá," vzpomínala Winklerová. Právě tam se jí poprvé zdál děsivý sen, který ji přesvědčil o tom, že Jana už dávno není naživu.

"Zdálo se mi o dlouhé černé chodbě. Když jsem jí procházela, najednou jsem slyšela, jak nějaké ruce bouchají do stěny. Pak jsem zaslechla, jak někdo křičí: 'Teto, prosím, pomoz mi. Já jsem tady.' Byla to Jana. Pak jsem se probudila," vyprávěla Winklerová otřesný zážitek pro eXtra.cz.

Hrůzné činy Pavla Paura

Jana se už dříve své tetě svěřila o otřesném týrání, které musela trpět od svého manžela Pavla. Aby rány vydržela, začala pít alkohol. "Říkala mi: 'Teto, já prostě musím pít. Potom si lehnu a nevnímám, jestli na mě močí, bije nebo mě znásilňuje,'" popisovala dál. Rozsáhlých modřin na rukou si ale všimla i sociálka a problém nahlásila na policii. Ta následně Janě poslala dopis, aby podala výpověď. Den po doručení dopisu se vypařila.

Renata Winklerová se proto svěřila s podezřením, kde by Jana mohla být. "Určitě je někde v domě zakopaná nebo zabetonovaná. Tvrdím to od samého začátku a vím to na milion procent. Jana neodešla, tím jsem si jistá. Dám ruku do ohně za to, že ji zabil manžel Pavel Paur. V garáži měli dřív díru. Říkala jsem jim, ať s tím Pavel něco udělá, aby tam nespadly děti," upřesnila Winklerová. Díru ale Pavel zabetonoval až po Janině zmizení.

Policie se po sedmi letech opět vrátila do domu, kde Jana žila, a prohledává každý kout pozemku. Většina lidí je tak přesvědčena, že brzy kriminalisté vynesou tělo pohřešované čtyřnásobné matky.

Související články

Další články