Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Nejlepší filmy roku 2019: Opěvované Avengers předběhl duševně chorý Joker

Zdroj: imdb.com
+ Dalších 11 fotografií
premiéry
V roce 2019 se na plátna dostala opět spousta nových snímků. Zatímco některé z nich se s úspěchem nesetkaly, jiné ho sbírají i dlouho po premiéře. Dá se bez pochyb říct, že letošní rok byl žánrově velmi plodný a každý divák se dočkal svého. Jaké filmy ale oslovily masy a lidé se shodli na tom, že jsou nejlepší?

Nepochybně největší filmovou událostí letošního roku byl snímek Avengers: Endgame, na jehož premiéru fanoušci Marvelu netrpělivě čekali několik měsíců. Překvapivě se ale nakonec v žebříčku nejlepších filmů neumístil první a s přehledem ho porazil film Joker Jaké další filmy si vedly dobře zjistíte v našem žebříčku.

1. Joker

Joaquin Phoenix si podle mnohých diváků zaslouží za svůj výkon v tomto dramatu Oscara. Kvůli roli Jokera musel herec výrazně zhubnout a duševně se rozkládajícího komedianta zahrál na výbornou. Především díky němu se snímek umístil na prvním místě, a to i přesto, že rozhodně není vhodný pro citlivé diváky.

2. Le Mans '66

Druhou příčku překvapivě obsadil snímek, který se do kin dostal až v polovině letošního listopadu. Diváci pozitivními hodnocení na životopisný snímek o závodníkovi, který se kvůli srdeční vadě musel vzdát své vášně, rozhodně nešetří. Není pochyb o tom, že na plátnech bude ještě hodně dlouho a má velkou šanci se zařadit mezi nejvýdělečnější kousky všech dob.

3. Avengers: Endgame

Pro někoho geniální zakončení jedné éry, pro někoho zklamání. Snímek Avengers: Endgame se setkává s rozporuplnými názory, především ohledně určitých dějových linií, žádný z diváků mu však nemůže upřít skvělé zpracování a 182 minut napětí. Fanoušci otevřeně přiznávali, že do kina si na film zašli i více než dvakrát a není proto divu, že se z tohoto komiksového hitu stal nejvýdělečnější film všech dob.

4. Irčan

Neuvěřitelných 209 minut trvající snímek The Irishman, ve kterém si zahrály ty největší hollywoodské hvězdy, vyšel na Netflixu teprve nedávno. Jediné, co mu podle diváků škodí, je jeho absence v kinech. Irčan pojednává o irském gangsterovi Frankovi Sheeranovi, který se neštítil ničeho. Robert De Niro se v hlavní roli vrátil pomocí kosmetických mágů zpět do mládí a streamovací platforma se díky hodnocení diváků dočkává respektu mezi společnostmi, jež vypouští snímky na plátna.

5. Tenkrát v Hollywoodu

Byl by hřích, kdyby v žebříčku nejlepších filmů chyběl počin režisérského génia Quentina Tarantina. O něm je známo, že se vyžívá v realisticky vykresleném násilí a proto se není čemu divit, že jeho snímek pojednává mimo jiné i o brutální vraždě krásné Sharon Tate, kterou v 8. měsíci těhotenství zabil kult Charlese Mansona Tarantino vsadil na herecké jedničky a Brad Pitt s Leonardem DiCapriem mu rozhodně neudělali ostudu. Diváci se nebojí tvrdit, že si užili každou sekundu v kině a šlo pro ně o kinematografický zážitek roku.

Související články

Další články