Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Leonardo Dicaprio se narodil 11. listopadu 1974 v Los Angeles v Kalifornii.

Nejznámější filmy

Kariéra

"Božský Leo" je znám především díky svému vynikajícímu hereckému umění (přestože na Oscara čekal neskutečně dlouho) a svými vztahy s předními světovými topmodelkami. Rovněž jde o dvorního herce režisére Martina Scorceseho. Ve Vlkovi z Walstreet dokonce svlékl donaha krásnou herečku.

V Leově krvi se mísí italský, německý a ruský temperament. Už v dětství ho lákal svět filmu a jako většina hereckých hvězd započal svoji kariéru v reklamách. První větší role získal v seriálech The Outsiders, Parenthood nebo Santa Barbara. Filmové role na sebe nenechaly dlouho čekat. Za zmínku stojí snímek Co žere Gilberta Grapea (první nominace na Oscara a Zlatý Glóbus, ve kterém si zahrál po boku Johnyho Deppa, životopisný Rváčův deník či Dospívání po Americku s Robertem de Nirem.

Avšak až velkofilm Jamese Camerona Titanic vynesl Lea mezi hereckou smetánku a proměnil ho v sexsymbol Ameriky. Po Titanicu však přišlo období sucha, kdy se Dicaprio v žádném z filmů výrazně neprosadil. Leova sláva tak pomalu upadala a byl nucen si svou cestu na vrchol vydobýt znovu.

A nyní přichází na scénu již zmiňovaný Martin Scorcese a zejména také Steven Spilberg, který ho obsadil do kultovního snímku Chyť mě, když to dokážeš, ve kterém si zahrál i skvělý Tom Hanks. Ale až díky filmům Martina Scorceseho se Leovi podařilo získat zpět slávu z konce 90. let.

Každý další Leonardův film sklízel ovace u diváků i kritiky. Nejvyšší ocenění dostal Leo v roce 2016 za snímek Revenant režiséra Alejandra Gonzáleze Iňárritu. Oscar byl tedy už pomyslnou třešničkou na dortu na kterého dlouho čekal.

Kromě toho, že je Leonardo proslulým milovníkem luxusu a modelek, mezi jeho partnerky pařily Gisele Bündchen Bar Rafaeli Toni Garrn nebo herečka Blake Lively jde také o velkého sympatizanta ochrany životního prostředí a dlouhodobě se věnuje různým humanitárním činnostem (společně s Georgem Clooneym daroval 1 milion dolarů na podporu Haiti zasažené zemětřesením r. 2010).

Leonardo DiCaprio byl za svou kariéru již celkem 6x nominován na Oscara. Slavnou filmovou cenu si odnesl zatím pouze jednou, v roce 2016 za REVENANT Zmrtvýchvstání. Dále byl coby herec nominován za tyto filmy: Co žere Gilberta Grapea, Letec, Krvavý diamant, Vlk z Wall Street a Tenkrát v Hollywoodu (Oscar 2020). Může se též pochlubit třemi Zlatými glóby (Letec, Vlk z Wall Street a REVENANT Zmrtvýchvstání).

Osobní život

Většinu svých pohledných přítelkyň Leonardo poslal k vodě jen krátce předtím nebo poté, co oslavily 25. narozeniny.

V letech 2000 až 2005 byla jeho partnerkou brazilská modelka, aktivistka a podnikatelka Gisele Bündchen

Jeho další partnerkou byla izraelská modelka a herečka Bar Refaeli, se kterou randil šest let. Pár se rozešel v roce 2011. 

Od července 2013 do prosince 2014 a v roce 2017 randil s německou modelkou Toni Garrn

Poté se jeho přítelkyní stala argentinsko-americká modelka a herečka Camila Morrone. S tou se rozešel po čtyřletém vztahu.

Články