Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Zakladatel vražedného kultu Charles Manson, rodným jménem Charles Milles Maddox, se narodil 12. listopadu 1934 v Cincinnati v americkém státě Ohio. Zemřel 19. listopadu 2017 ve věku 83 let.

Manson se narodil jako nechtěné dítě prostitutky. Jeho matka Kathleen Maddox měla problémy s alkoholem a se zákonem, za loupežné přepadení byla odsouzena na 5 let do vězení. Charles Manson tak vyrůstal na ulici a doslova rostl pro kriminál. Nebyl velkého vzrůstu, a tak se snažil naučit lidi ovládat. Už jako mladiství loupil se zbraní v ruce. Trávil hodně času v nápravných zařízeních a za mřížemi. V jeho trestním rejstříku byly krádeže aut, padělání kreditních karet a další podvody.

Nebyl však jen zloděje, ale také zdatný manipulátor. Kolem fanatika Mansona se v 60. letech zformovala skupina zvaná Rodina, která spáchala sedm vražd. Jednou ze zavražděných byla herečka a modelka Sharon Tate která byla v osmém měsíci těhotenství.

Charles Manson vyzval v srpnu 1969 své zaslepené přívržence k vraždění. Přičemž vraždy měli provést tak, aby podezření padlo na africké přistěhovalce, což mělo zažehnout rasovou válku.

Mezi nejhouževnatější přívržence jeho gangu patřili Patricia Krenwinkel, Susan Atkins, Leslie Van Houten a Charles “Tex” Watson.

Během dvou dní zavraždili jeho pohůnci v Los Angeles sedm lidí. Pět jich zemřelo v domě režiséra Romana Polanského, a to včetně jeho těhotné manželky Sharon Tate Polanski smrti unikl, protože v té době natáčel v Evropě. Vražedné běsnění pokračovalo hned následující den. Za oběti Manson zvolil manželský pár Lena a Rosemary LaBiancovi, který žil na severu Los Angeles.

Police nejdříve oba případy nespojovala, že je mezi nimi souvislost došlo vyšetřovatelům o několik týdnů později. Stopy je dovedly k Mansonovi a jeho Rodině. Soudní proces trval více než rok a dočkal se vysoké pozornosti médií.

Aktéři vražd (včetně Mansona, který přímo nikoho nezabil, ale dokázal k tomu přimět ostatní) byli odsouzeni k trestu smrti. K popravám však nedošlo, protože rok na to byl hrdelní trest zrušen. Místo toho vyfasovali doživotí.

Charles Manson si odpykal doživotní trest až do konce, neboť jeho žádost o podmínečně propuštění byla vždy zamítnuta. Iniciátor vraždící sekty zemřel v listopadu 2017 ve věku 83 let.

Příběh vraždění zfanatizovaných přívrženců Charlese Mansona se stal námětem mnoha knih a filmů. V srpnu 2019, 50 let po děsivých událostech, měl premiéru film Quentina Tarantina nazvaný Tenkrát v Hollywoodu který krvavé téma znovu otevírá.

Články