Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Lidé se bojí zákeřného koronaviru: Světová letiště zabalená v rouškách

Zdroj: profimedia
+ Dalších 18 fotografií
Koronavirus
Zákeřný koronavirus řádí především v Číně, kde si vyžádal už přes 300 obětí. Lidé však propadají panice ve všech koutech světa. Na všech světových letištích se uchylují k nošení roušek. Ačkoli je rouška ve skutečnosti před nákazou neuchrání, i přesto je lidé nosí.

V čínském městě Wu-Chan se vyskytl zákeřný koronavirus a pomalu se rozšiřuje dál do světa. Úřady zaznamenaly už více než 14 tisíc nakažených. Životem zaplatilo již 304 lidí. Byla potvrzena i první oběť mimo Čínu.

Obavy z nákazy

Nejen lidé v Číně jsou vyděšeni ze smrtící nemoci, ale panice propadá i řada lidí, kteří jsou od Číny dalece vzdáleni. Mnoho světových letišť vydalo kvůli zákeřné chorobě speciální opatření. Zapojilo se i Česko.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Na Letišti Václava Havla byla zavedena speciální opatření, která mohou riziko přenosu koronaviru eliminovat na minimum. Zároveň vláda vyhlásila zákaz přímých letů mezi Českem a Čínou. Premiér Andrej Babiš (65) uvádí, že zákaz začne platit od neděle 9. února. Co všechno dělají zaměstnanci na Ruzyni v boji proti nákaze, se dočtete zde.

Pokud plánujete vyrazit někam do zahraničí, určitě počítejte s tím, že na každém rohu potkáte někoho s rouškou. Vysoké nebezpečí nákazy hrozí především na letištích, protože se tam potkávají lidé z nejrůznějších koutů světa, takže i z Číny. Lidé si proto nasazují roušky ve snaze zachránit si život.

Například berlínské letiště Schönefeld je plné lidí s rouškami. Nosí je všichni od dětí až po důchodce. Zákeřný koronavirus není nikde podceňován. Podívejte se do fotogalerie, jak to vypadá na světových letištích.

Související články

Další články