Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Jiřina Bohdalová čelí po covidové výzvě národu kritice: Co ta rouška, Vochomůrko

Jiřina Bohdalová čelí po covidové výzvě národu kritice: Co ta rouška, Vochomůrko
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Dalších 9 fotografií
apel
Jiřina Bohdalová (89) se rozhodla apelovat na český národ, aby o koronaviru přestal diskutovat a začal se před ním chránit. Myslí si, že do epidemiologické situace by neměli hovořit lidé, kteří této problematice nerozumí. Za dobré slovo se ale stala terčem kritiky, lidé na sociálních sítích jí vyčítají, že pokud chce někoho poučovat, měla by si sama umět správně nasadit roušku.

Jiřina Bohdalová je velkou milovnicí tepla a sluníčka, vzhledem k pandemii koronaviru se ale rozhodla, že letos si dovolenou v Řecku, v zájmu svém i lidí ve svém okolí, odpustí. „Jsem docela poslušná. Jednak jsem riziková, jednak si myslím, že lidé, kteří tomu nerozumí, by do situace neměli vůbec mluvit. Je třeba srazit kufry a poslouchat, jinak se z toho nedostaneme,“ vysvětlila pro eXtra.

Varování lékařů: Zákeřný virus paralyzuje ČR, chraňte se!

Pozorně čtěte tuto výzvu českých lékařů. Covid-19 nesmí nikdo podceňovat. Čas na legraci vypršel, ČR bojuje se smrtícím virem. Česká lékařská komora pro všechny občany připravila zcela zásadní prohlášení:

Nepodceňujte nebezpečí této infekce, která ohrožuje především životy našich starších nebo nemocných příbuzných, přátel a sousedů. Covid-19 je závažnější než chřipka a ukazuje se, že zanechává trvalé poškození zdraví i u mladých jedinců.

Roste počet nakažených osob i pacientů, kteří vyžadují hospitalizaci, a to včetně intenzivní péče. VÝRAZNĚ SE ZVYŠUJE POČET MRTVÝCH.

Dramaticky roste počet nakažených lékařů. Nemocnice se dostávají na kritickou linii. Máme tu situaci, kterou známe z jarních měsíců z Itálie a Španělska.

Respektujte pravidlo tří R: ČISTÉ RUCE, NASAZENÉ ROUŠKY a ROZESTUPY. Je tu ještě jedno R - používejte svůj ROZUM. To, že něco není zakázáno, ještě neznamená, že to musíme nyní dělat.

Nepropadejte panice, pokud jste nemocní, nebojte se zajít k lékaři, abyste něco nezanedbali. Při dodržování protiepidemických opatření jsou nemocnice i ambulance soukromých lékařů bezpečným místem.

NEVĚŘTE TĚM, KTEŘÍ SITUACI ZLEHČUJÍ A PODCEŇUJÍ.

Více o tématu

Jedna z nejlegendárnějších českých hereček si myslí, že je čas vypnout sociální sítě a lidé by měli přestat mluvit do věcí, do kterých nevidí. Ačkoliv svá slova myslela jen dobře, lidé na ni právě na zmiňovaných sociálních sítích nenechali nit suchou - mají totiž za to, že pokud chce kázat, měla by si umět správně nasadit roušku. Z fotografie, na níž ji má pod nosem, usoudili, že to neumí.

Lidé by podle Jiřiny měli táhnout za jeden provaz, mnozí její slova ale právě kvůli roušce pod nosem neberou vážně. „Nekecám a poslouchám, jen vidím, že i paní Bohdalová neumí nosit roušku,“ napsala komentující na sociální síti. „Tak poslouchej a nasaď si tu roušku pořádně, Vochomůrko,“ napsal další komentující.

Nechte Jiřinku na pokoji, supí fanoušci

Na sociální síti se ale našli i lidé, kteří se Jiřiny Bohdalové zastávají a s jejím výrokem plně souhlasí. „Jiřina má pravdu. Mladí se od ní mají co učit,“ vysvětlila fanynka svůj úhel pohledu. Další pak hovořila přímo o roušce pod nosem. „Pro kecálisty, starší člověk s rouškou rozhovor těžko udýchá, spíš ohrožuje sebe,“ napsala fanynka.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy