Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

23 jmen, která nahradí Zemana: Andrej s Monikou, Dominika Gottová nebo Tomáš Ortel

Zdroj: Profimedia.cz, Pixabay.com, koláž eXtra.cz
+ Dalších 19 fotografií
Nový prezident
Volební období Miloše Zemana (75) se blíží do druhé poloviny a prezident už nahlas přemýšlí o svém nástupci. Zmínil třeba Andreje Babiše (65) nebo Vladimíra Dlouhého (66). Možná ale za ty roky na Hradě zapomněl, že hlas lidu je hlas boží. V úvahu by tak mohla připadat i Dominika Gottová (46), ale i Jiřina Bohdalová (88) nebo Jaromír Jágr (47).

Prezidentské volby proběhnou za tři roky. Je to poměrně dlouhá doba, jinak to ale vidí Miloš Zeman (75), který už mluví o svých nástupcích. Potřetí už totiž kandidovat nemůže.

Zatím zmínil jen několik jmen, my jsme jich dali dohromady rovných třiadvacet. Tady jsou ta serióznější z nich.

V GALERII NAJDETE ODHADY ŠANCÍ JEDNOTLIVÝCH OSOBNOSTÍ.

Andrej Babiš (65) - podnikatel, ministr financí a předseda vlády toho hodně slíbil a už méně toho splnil. Přesto ho lidé mají rádi a Zeman by si ho jako náhradu za sebe dovedl představit ze všech nejvíc.

Miroslava Němcová (66) - Matka Tereza českého národa, o kterou mají pro její věčně vyplašený a zdrcený výraz strach, by mohla k volebním urnám přilákat další melancholiky.

Vladimír Dlouhý (66) - další Zemanův kůň a vůbec první ministr průmyslu má za sebou hodně zkušeností z obchodní sféry. Dokázal by ale Čechy opět spojit?

Václav Klaus (78) - svých 10 let na Pražském hradě už si užil, amnestoval, koho mohl, ale na místečko s výhledem na Vltavu by se ještě rád vrátil.

Václav Klaus ml. (50) - po vykopnutí z ODS sice rozjíždí vlastní hnutí, ale moc dobře ví, že na tom Hradě by se měl lépe.

Jiří Drahoš (70) - podle rčení "když ho vyhodíte dveřmi, vrátí se oknem" by to po neúspěchu v roce 2018 mohl zkusit znovu, tentokrát i s nějakým vlastním názorem.

Jana Bobošíková (55) - kam kandidovala, tam se s výjimkou Evropského parlamentu nikdy nedostala, ale je ctižádostivá a nevzdává se.

Alena Schillerová (55) - korunka by jí k ikonickým kostýmům slušela, škoda, že už nejsme království.

Miroslav Kalousek (58) - Mirek Dušín, pardon, Kalousek je v české politice legendou, nikdo ho sice nemá rád, aby vyhřátým křesílkem na Hradčanech by krásně završil dlouhou kariéru ve službách prostého lidu.

Dominik Hašek (54) - sám už kandidaturu oznámil a myslí to s ní vážně, doufejme tedy, že vážněji než se svým podnikáním s energetickými nápoji, které je všem spíš pro smích. On baví.

Marek Hilšer (43) - lékař a senátor má šanci na druhý pokus uspět, u lidí je oblíbený a dokázal by znesvářené tábory zase usmířit.

Josef Středula (51) - odborový předák hodlá kandidovat na prezidenta, i kvůli tomu své jméno odmítá spojit s jakoukoliv politickou stranou či hnutím.

V GALERII NAJDETE ODHADY ŠANCÍ JEDNOTLIVÝCH OSOBNOSTÍ.

Veřejným prostorem rezonují i jména osobností, které by si mnozí na Pražském hradě dovedli představit jen stěží. Ale třeba nakonec překvapí.

Tomáš Ortel (43) - mají ho rádi lidé, kteří nemají rádi jiné lidi, a takových je v Česku spousta. Navíc by se postaral i o text k nové státní hymně a možná i o novou hudbu Hradní stráže.

Monika Babišová (45) - je to sympatická a usměvavá blondýnka, která se uměla dobře vdát. Kdyby zařídila Česku sňatek třeba s takovým sultánem, jenž si sedí na zásobách ropy, pomohla by nejenom každému z nás, ale i státní hmotným rezervám.

Dominika Gottová (46) - mnoho Čechů si přálo, aby se jednoho dne stal prezidentem Karel Gott. Bohužel už to není možné, ale Dominika by se mohla jako prvorozená dcera stát důstojnou náhradou. Stejně se chce vrátit z Finska do Prahy.

Jiřina Bohdalová (88) - kdyby kandidovala Dominika, pustí se do toho i Jiřina, protože po sobotním pohřbu jsou tyhle dvě na nože. Bohdalka je navíc vážená první dáma českého herectví a Hrad by jí slušel. Navíc Jiřina polovinu prezidentů znala osobně a s tou druhou si udělala alespoň fotku. Prezidentské řemeslo zná jistě dobře.

Jaromír Soukup (50) - stát by ušetřil, protože by si Jaromír dělal zároveň mluvčího, kancléře a protokoláře, někdy by si šel i stoupnout na Hradčanské náměstí v uniformě Hradní stráže.

Jiří Ovčáček (40) - kandidaturu nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. V roli Zemanova mluvčího se naučil různé psí kusy, kdyby zastával úřad po něm, snad by ani nikdo nepoznal, že je na Hradě někdo jiný.

Jaromír Jágr (47) - není sice tím nejmoudřejším z nás, zato dokáže Čechy spojit v jeden soudržný národ. Z hokejové rodiny by se mohla stát rodina česká, samozřejmě sluncem zalitá.

Jaroslav Faltýnek (58) - když má Babišovu důvěru, proč by mu neměli věřit i Češi?

Jiří Kajínek (58) - po 20 letech ve vězení moc dobře ví, co to je vládnout nad někým pevnou rukou. Někteří občané by takového vůdce potřebovali jako sůl, rychle by se jim potom totiž rozsvítilo.

Jaroslav Tvrdík (51) - má mnohem hezčí dceru, než kdy byla a bude Kate Zemanová (25). Navíc umí jednat s Číňany a to bude asi i v budoucnu potřeba.

Tomio Okamura (47) - zkusil to jednou, zkusí to znovu. Je jako Bobošíková, jenom lidem víc skáče do řeči a více si vymýšlí.

František Ringo Čech (76) - protože spíš nevyhraje než vyhraje, mohl by budoucímu prezidentovi alespoň vyzdobit kancelář svými obrázky. Ano, těmi, na které si všichni pamatujeme.

Související články

Další články