Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Výzva k národu od Jiřiny Bohdalové: Nekecejte do toho, čemu nerozumíte, a poslouchejte

Výzva k národu od Jiřiny Bohdalové: Nekecejte do toho, čemu nerozumíte, a poslouchejte
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
EXKLUZIVNĚ
Největší česká herecká legenda Jiřina Bohdalová (89) se s moudrostí jejímu věku vlastní rozhodla apelovat na své fanoušky i další lidi, aby přestali spekulovat o koronaviru a chránili se. „Jinak se z toho nedostaneme,“ varuje exkluzivně pro eXtra.cz.

Jiřina Bohdalová velí poslouchat

Jiřině Bohdalové jsme zavolali kvůli otázce, jestli se jako velká milovnice tepla a sluníčka chystá v nejisté blízké budoucnosti jet opět do milovaného Řecka.

To kategoricky odmítla.

Varování lékařů: Zákeřný virus paralyzuje ČR, chraňte se!

Pozorně čtěte tuto výzvu českých lékařů. Covid-19 nesmí nikdo podceňovat. Čas na legraci vypršel, ČR bojuje se smrtícím virem. Česká lékařská komora pro všechny občany připravila zcela zásadní prohlášení:

Nepodceňujte nebezpečí této infekce, která ohrožuje především životy našich starších nebo nemocných příbuzných, přátel a sousedů. Covid-19 je závažnější než chřipka a ukazuje se, že zanechává trvalé poškození zdraví i u mladých jedinců.

Roste počet nakažených osob i pacientů, kteří vyžadují hospitalizaci, a to včetně intenzivní péče. VÝRAZNĚ SE ZVYŠUJE POČET MRTVÝCH.

Dramaticky roste počet nakažených lékařů. Nemocnice se dostávají na kritickou linii. Máme tu situaci, kterou známe z jarních měsíců z Itálie a Španělska.

Respektujte pravidlo tří R: ČISTÉ RUCE, NASAZENÉ ROUŠKY a ROZESTUPY. Je tu ještě jedno R - používejte svůj ROZUM. To, že něco není zakázáno, ještě neznamená, že to musíme nyní dělat.

Nepropadejte panice, pokud jste nemocní, nebojte se zajít k lékaři, abyste něco nezanedbali. Při dodržování protiepidemických opatření jsou nemocnice i ambulance soukromých lékařů bezpečným místem.

NEVĚŘTE TĚM, KTEŘÍ SITUACI ZLEHČUJÍ A PODCEŇUJÍ.

Více o tématu

„K moři se v žádném případě nechystám. Jsem docela poslušná. Jednak jsem riziková, jednak si myslím, že lidé, kteří tomu nerozumí, by do situace neměli vůbec mluvit. Je třeba srazit kufry a poslouchat, jinak se z toho nedostaneme,“ naléhá paní Jiřinka na Čechy, Moravany a Slezany.

„Je to hrozné. Jsem herečka, mohu se vyjadřovat k divadlu, už se ale nemůžu vyjadřovat k opeře, protože ji neznám, netuším, kdy se mají nadechnout, tak do toho nežvaním, i když je to taky umění,“ dává příklad toho, proč je nesmysl bez vzdělání a praxe hodnotit pandemii z pohledu neinformovaného člověka, byť jde o příbuzný obor.

Zavřete Facebooky, apeluje

„I ve zdravotnictví jsou různé obory, ale nemohou si do toho navzájem mluvit. Lidé ale dnes kecají do všeho. Měli by zavřít Facebooky a Instagramy, nebo jak se to všechno jmenuje. A i novináři by se měli vzpamatovat a dávat do novin víc pozitivních zpráv. Ty negace aby prase vydrželo. A do prčic, ať už se politici přestanou hádat! Stejně jako za bolševika tu máme zase společného nepřítele,“ varovala Jiřina Bohdalová před tím, že bez táhnutí za jeden provaz se z místa nepohneme.

Souhlasíte s ní?

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy