Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

eXtra.cz v Londýně: Všudypřítomná Diana a speciální korunovační řezy se zlatem

eXtra.cz v Londýně: Ochutnali jsme speciální korunovační řezy se zlatem
Zdroj: eXtra.cz/Laurent Chambrial, koláž eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
reportáž

Do začátku korunovace krále Karla III. zbývá už jen několik hodin. Redakce eXtra.cz mapuje dění a atmosféru v Londýně, aby vám přinesla zajímavosti z první ruky. Tentokrát  jsme se vydali do části Notting Hill, kde jsme ochutnali speciální korunovační dezert.

Redaktoři eXtra.cz vyrazili na několik dní do Londýna, kde se schyluje ke korunovaci po dlouhých 70 letech. Člověk by řekl, že všude v ulicích budou vyvěšené portréty krále Karla III. a jeho ženy Camilly. Ale ne. Jen občas u nějakého obchodu naleznete panovníka z kartonu v téměř životní velikosti.

Samozřejmě, že zde vlají britské vlajky a i vlajky Commonwealthu, ale to je tak vše. Když totiž zamíříte do obchodů se suvenýry, nalezete klasické magnetky s červeným autobusem, telefonní budkou či medvídkem. Pokud toužíte po maličkosti ke korunovaci, tak hodně štěstí.

Provokace s princeznou Dianou

Prošli jsme deset obchodů a nenašli nic, co by se vázalo k sobotní události. Ano, najdete hrníček s králem anebo prostírání k čaji, ale to je vše. Stejně tak totiž najdete stejné předměty se zesnulou královnou Alžbětou II., ale i princeznou Dianou.

eXtra.cz na korunovaci

Náš tým zpravodajů se vydal do Londýna, kde proběhne slavnostní korunovace krále Karla III. a jeho ženy Camilly. Reportéři pro vás zmapují přípravy na událost roku, přinesou zajímavé rozhovory s místními i českým prezidentem Petrem Pavlem a jeho chotí Evou Pavlovou. Po celý den korunovace pak budou přinášet zajímavé postřehy z místa.

Všechny články najdete zde.

Více o tématu

Bývalou Karlovu ženu a matku Williama a Harryho nacházíme i na plakátech s popiskem: Bůh ochraňuj královnu. Možná jde jen o provokaci či se prostě někteří místní stále nesmířili s tím, že na trůnu bude vedle krále Camilla.

Jednu specialitu, která se k velkolepé ceremonii váže, jsme však přece jen našli. Kousek od zastávky metra Notting Hill jsme zašli do útulné kavárny, kde prodávají korunovační řezy. Dezert svým tvarem a velikostí připomíná naše žloutkové řezy a vyjde téměř na 102 korun. A teď jak chutná.

Základem je vláčný piškot uprostřed spojený jahodovou marmeládou. Navrchu je pak hutná máslová hmota smíchaná s marcipánem. Řez je pak ještě dozdoben kvítky a jedlým zlatem. Na pohled to vypadá velmi dobře, ale je to celkem sytý dezert, jeden kousek pro dva lidi je tak akorát.

Další zajímavosti a reportáže z Londýna přinese brzy.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy