Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Princezna Diana, celým jménem Diana Frances Spencer, známá také jako Lady Diana, princezna z Walesu, vévodkyně z Rothesay a Cornwallu a hraběnka z Chesteru, se narodila 1. července 1961. Tragickou smrtí zemřela 31. srpna 1997 v Paříži.

Dodnes vzniká ve spojitosti s nešťastnou automobilovou nehodou spousta konspiračních teorií a popularita mnoho let zesnulé Diany rozhodně neklesá. Byla totiž nejen manželkou následníka britského trůnu prince Charlese, ale i milující matkou synů Williama a Harryho

Manželství Charlese a Diany se již od počátků nejevilo příliš růžově. Kámen úrazu tvořila především Charlesova dávná láska Camilla Parker Bowles která jejich vztah plíživě narušovala celá léta. I když manželství vypadalo šťastně navenek. Ve skutečnosti tomu tak nebylo.

Diana v mládí studovala v Riddlesworth Hall v Norfolku a West Heath Girls´School v Sevenoaksu. Přesto, že studium zvládala na výbornou, v posledních zkouškách pohořela, a tak začala studovat na soukromé dívčí škole ve Švýcarsku. Nenechte se zmást. I samotná Diana si po studiích zkusila profese jako chůva či učitelka v mateřské škole. Pečovatelské sklony ji neopustily až do její smrti. Věnovala se charitativní činnosti pro Červený kříž a bojovala proti AIDS

Možná i to způsobilo rozkol mezi princem Charlesem a Dianou. Jejich zájmy totiž byly více než odlišné. Charlese bavili hlavě koně a architektura. Ohlášený rozvod 9. prosince 1992 tedy nikoho nepřekvapil. Již šest let předtím se Charles začal opět scházet s Camillou. Diana se během manželských problémů potýkala s bulimií a dokonce se pokusila o sebevraždu. Oficiální rozvod proběhl 28. srpna 1996. O rok později Diana zemřela v pařížském tunelu, když se svým milencem Dodim Fayedem ujížděli před novináři.

Články