Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Eva Pavlová, rozená Zelená, je česká podplukovnice v záloze a manželka armádního generála Armády České republiky ve výslužbě + jednoho z kandidátů na prezidenta ČR Petra Pavla (1961).

Narodila se 5. 11. 1964 v Šumperku (tehdejší Československo).

Kariéra

Na gymnáziu v rodném městě hodně sportovala, k jejím nejoblíbenějším disciplínám patřila střelba. Maturovala v roce 1983 a poté byla rok na Vojenské odborné škole žen při Vysoké vojenské letecké škole v Košicích. V letech 1986 až 1990 studovala Vysokou vojenskou pedagogickou školu v Bratislavě.

Coby podplukovnice pomáhala svému budoucímu manželovi i na generálním štábu, kde zastávala pozici komunikátorky se zahraničními vojenskými a leteckými přidělenci, přičemž z titulu této funkce mj. zabezpečovala vojenské návštěvy.

Služební poměr ukončila kvůli manželově misi, následně se odstěhovali do Bruselu. Po návratu se věnovala rodině, následně prodělala rakovinu.

Po odchodu z armády začala působit jako asistentka mediačního centra Manofi a stala se zastupitelkou v obci Černouček v okrese Litoměřice.

Osobní život

Byla členkou KSČ, s manželem se poznali 1985 na vojenské ubytovně v Prostějově.

Z předchozího manželství má dceru Evu (1992). Za Pavla se provdala 2004 v Olomouci, ten má z prvního manželství syny Jana (1990) a Petra (1993).

Články