Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Češi kvůli koronaviru brutálně kšeftují s rouškami: Ženy si je vyrábějí z podprsenek

Zdroj:
+ Dalších 16 fotografií
obchod
Koronavirus v Česku rozpoutal enormní zájem o roušky. Češi je nakupují jako zběsilí, ve spoustě lékáren už nejsou k dostání a na internetu spolu s poptávkou stoupla i cena. Proto se lidé, kteří jimi disponují, rozhodli na jejich prodeji vydělat. Na Facebooku už se objevil i inzerát, v němž uživatelka z Plzně prodává jednu roušku za 250 korun.

Koronavirus má dosud na svědomí 132 životů, nakažených je přes 6000 a čísla každým dnem rapidně stoupají. Ačkoliv v Česku zatím nebyl jediný případ nákazy potvrzen, lidé zde propadají strachu a roušky nakupují ve velkém.

Co je koronavirus

Koronavirus je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují u lidí a zvířat onemocnění s různým stupněm závažnosti. Název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu virů ve tvaru sluneční koróny.

Může způsobit běžné nemoci, například nachlazení, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) či infekce MERS (Middle East Respiratory Syndrome).

Nový typ koronaviru, který je označován jako 2019-nCoV, je sedmým typem z této skupiny virů, který je přenosný na člověka. Mezi příznaky infekce patří dýchací potíže, horečka a kašel.

Více o tématu

Zatímco v lékárnách už jsou roušky nedostatkovým zbožím a mnohdy nejsou ani na skladech, internetové obchody je stále prodávají. Lidé však věří, že i z online pultů brzy zmizí, a začínají si na jejich prodeji stavět byznys.

Na Facebooku už se objevilo několik inzerátů, v nichž Češi nabízejí roušky k prodeji. V inzerátu z Plzeňska je dokonce možné ji koupit za nehorázných 250 korun. Ceny u dalších příspěvků jsou již o něco menší, i tak se dá ale hovořit o jejich přestřelování.

Tvořivost bez hranic

Co se týká tvořivosti a vynalézavosti, Češi rozhodně nemají konkurenci. S velmi zajímavým nápadem se pod reklamou na roušky na Facebooku pochlubila žena, která nabídku inzerující společnosti odmítla s tím, že si vyrobila vlastní roušku. K tomu jí stačila jehla, nit a podprsenka. Na její výtvor se podívejte v galerii.

Bojíte se koronaviru i vy, nebo si myslíte, že se Českem šíří zbytečná panika?

Vývoj čínského koronaviru

Související články

Další články