Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

GLOSA: Alex, zpytuj svědomí aneb Prokremelské hříchy kancléře Mynáře

Alex Mynářová a Vratislav Mynář na snímku z roku 2018.
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
PŘEHLED

Moderátorka Alex Mynářová (38) se stejně jako celebrity chtěla pochlubit, jak je hodná, protože pomáhá Ukrajině a své služebné, ale vůbec si asi neuvědomila, že od ní to zní jako provokace a že za to dostane pořádnou virtuální ťafku. Není se však čemu divit. Vzala si totiž kancléře proruského Miloše Zemana (77). Vratislava Mynáře (54) minimálně půlka republiky vnímá jako součást hradní prokremelské kliky. Co vše ve prospěch Rusů zatím trestně stíhaný vlekař a neúspěšný politik napáchal?

Alex Mynářová: A zase to nevyšlo

Samotná moderátorka Alexandra Mynářová obecně nemá sympatie národa. Možná i proto, že se přiznala, že ji její muž zaujal tím, čím mnoho jiných opovrhuje: totiž že si dlouho odmítal udělat bezpečnostní prověrku. Jako by věděl, že ji nemůže dostat. To bylo přitom dosud u hradního kancléře naprosto nevídané, aby nemohl číst důvěrné dokumenty.

Když ji nezískal, prezident, jak jinak, ukázal, že lhal, že se v takovém případě Mynáře zbaví. Hněv veřejnosti padl na Miloše Zemana i samotného Mynáře. Ale kdo by se zbavoval prestižního koryta, že?

Pracuje pro „ruského agenta“

Dále tu máme řadu prokremelských faulů prezidenta, který se nálepky „ruského agenta“ už nikdy nezbaví, i když po startu okupace Ukrajiny převlékl kabát. Lidé ho tak prostě vnímají a budou vnímat vždy.

A zde přichází role kancléře. Zemana jednou doprovázel na schůzku s Vladimirem Putinem, kde seděl i kontroverzní poradce Martin Nejedlý, Putinův fanoušek, zatímco velvyslanec musel stát za dveřmi.

A z tohoto setkání Vratislav Mynář odcházel okouzlený, jaký je ten okupant, uzurpátor cizích území, potírač svobodného tisku i svobody projevu, vlastně sympatický chlapík.

Dokonce má na čestném místě fotku s ním. Není to vzdáleně podobné, jako by si někdo vyvěšoval fotku s Adolfem Hitlerem a byl na ni pyšný?

Nadbíhání kremelské propagandě

Když pak došlo k odhalení teroristického útoku ruských agentů v areálu ve Vrběticích, celý tým Hradu, včetně velmi hlasitého Mynáře, dělal vše pro to, aby zesměšňoval kritiky prezidenta, který nahrával kremelské propagandě a informace zcela zpochybňoval.

Válka na Ukrajině.

Jak pomoci Ukrajině

Válka na Ukrajině je nejen vojenskou, ale také humanitární katastrofou pro místní obyvatele.

Pomoci můžete skrze několik finančních sbírek, které založily české neziskové organizace:

- Sbírka na platformě Darujme, kterou pořádá Paměť národa

- Sbírka organizace Člověk v tísni

- Sbírka organizace Charita Česká republika

- Sbírka organizace Adra na platformě Znesnáze

Více o tématu

Mynář a spol. se chovali tak, že už nešlo o běžný servis hlavě státu, ale o činnosti, které by řadě jiných lidí svědomí nedovolilo. Nepochopitelně byl třeba u schůzky Zemana s šéfem policie (byť se nyní tvrdí, že se na ní neprobíralo nic tajného), snažil se zpochybnit práci tajných služeb slovy o tajném důkazu v kauze a pak mluvčí, tedy Mynářův podřízený, zpochybnil i to, v jakém stavu zpráva, která byla záhadně zničena, vůbec přišla. Nyní se prověřuje podezření, zda do ní nenahlíželi i Mynář s kontroverzním proruským poradcem Martinem Nejedlým, což kdyby se potvrdilo, šlo by o strašný průšvih a bezpečnostní riziko pro stát.

Sašo, víš co?

S Nejedlým je mimochodem Mynář obrovský kamarád. Kámošit se s mužem, jehož západní tajné služby označily za nebezpečí pro šíření ruského vlivu v ČR, to také podle mnohých není úplně na chlubení.

Zkrátka a dobře: komentující píší, ať Alexandra Mynářová radši dělá, že Ukrajina neexistuje. Prý udělá lépe. Když žije s tím, s kým žije, jsou její slova vnímaná jako facka těm, kteří utekli před válkou. Před vražednou okupací, kterou vyvolal Mynářem obdivovaný terorista a válečný zločinec.

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy