Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Politické osobnosti zuří! Zemanův projev k Vrběticím byl záludný vůči vlastní zemi, jde o velezradu

Politické osobnosti zuří! Zemanův projev k Vrběticím byl záludný vůči vlastní zemi, jde o velezradu
Zdroj: Profimedia / Koláž eXtra.cz
REAKCE

Prezident České republiky Miloš Zeman prolomil po týdnu své mlčení k výbuchům ve Vrběticích. Ve svém televizním projevu popsal, že jsou dvě vyšetřovací verze. Jedna, že šlo o špatnou manipulaci s muničním materiálem, druhá, že za to může ruská rozvědka. Ihned po projevu byl pak hostem v interview Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. Zemanovo vyjádření k Vrběticím vyvolalo celou řadu reakcí od politických osobností.

Mimořádný projev' prezidenta nic mimořádného nepřinesl. Miloš Zeman to všechno mohl říct už před týdnem. Jsme v absurdní situaci: celá země si oddechla, že se prezident nepostavil přímo proti zájmům ČR. Jen všechno tak nějak zpochybnil. Tak na tom bohužel jsme, uvádí předseda ODS Petr Fiala na svém Twitteru.

Fiala následně zkritizoval i vystoupení Zemana v rozhovoru pro CNN Prima News, který prezident poskytl ihned po svém projevu. Miloš Zeman se v dnešním rozhovoru nezlobil na Rusko, ale na redaktorku, protože mu kladla otázky. Sám místo jasných slov hlavy státu a vrchního velitele ozbrojených sil také kladl otázky a zpochybňoval zpravodajské služby. Vážně zvláštní formát vystoupení prezidenta.

Ke kauze se vyjádřil i někdejší premiér a Zemanův soupeř z minulé prezidentské volby, Mirek Topolánek. „Věřím, že ti, kterým byl projev určen (a určitě i do ruštiny simultánně tlumočen), jsou spokojeni. Nám, ostatním, zbývá se pozvracet nebo mlátit hlavou do zdi. Víc v tuhle chvíli nezmůžeme, popsal Topolánek na sociálních sítích.

Ke kritice Zemana se přidává i někdejší ministr financí Miroslav Kalousek. „Zemanův projev byl mimořádně záludný vůči vlastní zemi. Vyjádřil důvěru vůči bezpečnostním složkám, ale v podstatě zpochybnil jejich závěry. Se závěry chce vyčkat, dokud se to ‚jednoznačně neprokáže'. Připomíná mi to Čapí hnízdo. Jenže tohle je mnohem závažnější a nebezpečnější, popsal na Twitteru.

Kalousek také dodal, že: Jsme ve velmi vážné hybridní válce. A v této válce se náš prezident připojil k nepříteli, aby mu pomáhal zpochybnit, rozmlžit, v ideálním případě vyvrátit vyšetřování a závěry našich služeb. Z mého pohledu je to velezrada, nešetří ostrými slovy Miroslav Kalousek.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy