Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Alex Mynářová plká o slečně Ukrajince: Žena vůdce proruského Hradu je lidem k smíchu

Kancléřova Alex Mlynářová dostala úder za PR s Ukrajinou: Žena vůdce proruského Hradu to schytala
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
PONÍŽENÍ

Tohle si určitě Alex Mynářová (38) do životopisu psát nebude. Když se manželka trestně stíhaného hradního kancléře bez bezpečnostní prověrky Vratislava Mynáře (54) na Facebooku chlubila, jak pomáhá Ukrajině, dostala ťafku, kterou nečekala.

Alex Mynářová: Chlubila se pomocí Ukrajině

„Od slečny Ukrajinky, která je už několik let součástí naší rodiny, tlumočím velké poděkování všem Čechům, Moravanům a Slezanům za obrovskou pomoc a podporu. Nesmírně si jí váží. A nejen ona, ale i její krajané,“ napsala Alex Mlynářová na Facebook.

Válka na Ukrajině.

Jak pomoci Ukrajině

Válka na Ukrajině je nejen vojenskou, ale také humanitární katastrofou pro místní obyvatele.

Pomoci můžete skrze několik finančních sbírek, které založily české neziskové organizace:

- Sbírka na platformě Darujme, kterou pořádá Paměť národa

- Sbírka organizace Člověk v tísni

- Sbírka organizace Charita Česká republika

- Sbírka organizace Adra na platformě Znesnáze

Více o tématu

Dodala pak, že ubytovali tři maminky s dětmi a chystají se na další.

Jenže pokud chtěla vzbudit vlnu sympatií, moc se to nepovedlo. Spousta lidí nepřenese přes srdce, že její kontroverzní manžel pracuje pro donedávna silně proruského prezidenta. Dokonce byl s Milošem Zemanem i v Kremlu. A protože sám dělá pro muže, kterému řada lidí neřekne jinak než „proruský agent“, negativně jsou vnímáni i jeho spolupracovníci. Často se jim v diskusích říká „pátá kolona Kremlu“.

Výsměch

Proto se jeden z diskutujících vůči Alex nestyděl ozvat. „To je od Vás hezké, Alex, ale stejně budete muset jít s Vráťou do p***le. Sláva Ukrajině!“ zareagoval.

Jeho komentář získal přes 1 a půl tisíce lajků, takže není divu, že původně veřejný příspěvek z profilu bývalé moderátorky České televize zmizel. Minimálně těm, které nemá v přátelích.

Vratislav Mynář: Obdiv Putina

Lidé její slova považují za pokrytectví třeba z důvodu, že po setkání s Vladimirem Putinem její muž na ruského prezidenta pěl chválu, jako by snad nešlo o člověka, který neničí opozici a už léta neokupuje cizí území.

„Nevěděl jsem, co očekávat od osoby pana prezidenta Putina, ale na mě zapůsobil zcela nečekaně jako velmi sympatická osobnost. Velmi otevřený,“ adoroval Putina v rozhovoru pro web Echo24.

Obhajoba teroristů z Ruska?

„Tenhle status je skvělej v tom, že to není tak dávno, kdy její starej a kámoši z Kanceláře prezidenta republiky bůhvíco dělali, aby zahráli do autu teroristický útok Ruska na tuhle zemi. Obávám se, že 3 Ukrajinky to úplně nevyváží. Možná by ale mohly dostat práci u skartovaček, tam se teď hodí každá ruka,“ připomíná na Twitteru například Vilma.

„A to se jí uvolní ještě další cimra, až Vráťu zašijou,“ vysmívá se Jan v narážce na Mynářova trestní stíhání.

„Tipnu si, paní z Ukrajiny jim za 90 Kč na hodinu uklízí a pere a Alex doteď nezná její celé jméno, a tak jí říká slečna z Ukrajiny. Ale třeba se pletu. Každopádně každá pomoc dobrá,“ je trochu umírněnější Roman.


Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy