Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Kontroverze Vratislava Mynáře dopadají i na jeho ženu: Dva synové a zničená kariéra

Alex Mynářová: S kancléřem vychovává dvě děti, manželství ji stálo kariéru
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Kariéra

V uplynulých dnech se stále častěji skloňuje jméno Vratislava Mynáře (54). Kancléř a zároveň trestně stíhaný podnikatel z Osvětiman svými kroky vrhá špatné světlo jak na Českou republiku, Hrad i samotného prezidenta, tak i na svou manželku Alexandru Mynářovou (38). Ta měla našlápnuto k úspěšné kariéře moderátorky v České televizi, kvůli vztahu s kontroverzním mužem ale svůj potenciál zatím nenaplnila.

Alexandra Mynářová se začala věnovat žurnalistice krátce poté, co získala magisterský titul na Mezinárodním institutu podnikatelství a práva. V roce 2010 nastoupila jako zprávařka do Českého rozhlasu. Práce ve veřejnoprávním médiu se jí zalíbila, a tak o rok později přešla jako moderátorka do České televize.

V ní měla nakročeno k úspěšné kariéře seriózní novinářky. Nejprve se věnovala burzovnímu a dopravnímu zpravodajství, až to následně dotáhla do pořadu Události v regionech. Zároveň také moderovala zprávy. Úspěšně rozjetou kariéru si ale zarazila vztahem s kontroverzním Vratislavem Mynářem, kterého si v roce 2015 vzala za manžela. Právě kvůli úzkému napojení na kancléře byla z moderování stažena.

Mynářová tak z České televize odešla na TV Barrandov. Tam od roku 2016 moderovala večerní zpravodajskou relaci a pořad Vlivní s Alex Mynářovou. V té době měla TV Barrandov k Hradu velmi blízko, ostatně Miloš Zeman pravidelně odpovídal na otázky Jaroslava Soukupa v pořadu Týden s prezidentem.

Práce pro Hrad

Mynářová následně od moderování krátce upustila. V roce 2018 totiž přišla v pátém měsíci o miminko. Od náročné práce si tak dala pauzu a začala pracovat pro Hrad, kde dostala na starost videa, propagující vše kolem prezidenta a jeho sídla. Tuto činnost kancléřova manželka vykonávala zadarmo. Po mateřské, na kterou nastoupila po porodu druhého potomka, Mynářová zkraje letošního roku opět nastoupila do Českého rozhlasu, kde moderuje pro region střední Čechy pořad Slavné dvojice.


Dva synové

"Na rozdíl od Českého rozhlasu, odkud jsem odcházela kvůli mateřským povinnostem, z České televize jsem odcházela kvůli tomu, že jsem byla partnerkou prezidentova kancléře. A vzhledem k tomu, že nyní jsem jeho manželkou, nic se nezměnilo, takže i návrat do České televize je nemožný. Trochu mě mrzí, že někteří lidé posuzují druhého člověka podle toho, s kým žije, než podle jeho profesních schopností – co má za sebou, co umí...," uvedla pro portál iDnes Mynářová, která se snaží oživit svou novinářskou kariéru.

Alexandra rozená Nosková s Mynářem vychovává dva syny, staršího Vratislava (6) a mladšího Viktora (2). s rodinou žijí v přřepychové vile ve Strašnicích.

Související články

Další články