Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Třetina lidí je nezodpovědná, připravujeme se na příval pacientů, hlásí šéf nemocnice Šimánek

Třetina lidí je nezodpovědná, připravujeme se na příval pacientů, hlásí šéf nemocnice Šimánek
Zdroj: archiv
koronavirus
Denní přírůstek nakažených Covidem-19 atakuje desetitisícovou hranici, nemoc se nejrychleji šíří v okrese Plzeň-sever, kde bylo za posledních sedm dní zaznamenáno přibližně 610 nakažených na 100.000 obyvatel. „Intenzivně se připravujeme na příval pacientů, obávám se ale, že dojde k naplnění všech našich kapacit,“ uvedl pro eXtra.cz MUDr. Václav Šimánek, ředitel Fakultní nemocnice Plzeň.

Česká republika je ve válce s VŠE O BOJI S KORONAVIREM NAJDETE ZDE., od středy platí přísná vládní opatření. Uzavřeny jsou základní školy, restaurace, začal platit zákaz pití alkoholu na veřejnosti. Už v úterý se přitom rozšířila povinnost nosit roušku i na zastávkách veřejné dopravy a na nástupištích.

Varování lékařů: Zákeřný virus paralyzuje ČR, chraňte se!

Pozorně čtěte tuto výzvu českých lékařů. Covid-19 nesmí nikdo podceňovat. Čas na legraci vypršel, ČR bojuje se smrtícím virem. Česká lékařská komora pro všechny občany připravila zcela zásadní prohlášení:

Nepodceňujte nebezpečí této infekce, která ohrožuje především životy našich starších nebo nemocných příbuzných, přátel a sousedů. Covid-19 je závažnější než chřipka a ukazuje se, že zanechává trvalé poškození zdraví i u mladých jedinců.

Roste počet nakažených osob i pacientů, kteří vyžadují hospitalizaci, a to včetně intenzivní péče. VÝRAZNĚ SE ZVYŠUJE POČET MRTVÝCH.

Dramaticky roste počet nakažených lékařů. Nemocnice se dostávají na kritickou linii. Máme tu situaci, kterou známe z jarních měsíců z Itálie a Španělska.

Respektujte pravidlo tří R: ČISTÉ RUCE, NASAZENÉ ROUŠKY a ROZESTUPY. Je tu ještě jedno R - používejte svůj ROZUM. To, že něco není zakázáno, ještě neznamená, že to musíme nyní dělat.

Nepropadejte panice, pokud jste nemocní, nebojte se zajít k lékaři, abyste něco nezanedbali. Při dodržování protiepidemických opatření jsou nemocnice i ambulance soukromých lékařů bezpečným místem.

NEVĚŘTE TĚM, KTEŘÍ SITUACI ZLEHČUJÍ A PODCEŇUJÍ.

Více o tématu

Přesto budou nakažení novým typem koronaviru podle ministra zdravotnictvím Romana Prymuly přibývat ještě deset dní až dva týdny. „S vládními opatřeními rozhodně souhlasím a považuji je v současné době za dostatečná. Doufám, že nepřijde lockdown, ale nechávám to na odbornících,“ říká šéf plzeňské fakultní nemocnice Šimánek.

Velkým problémem je podle něj nezodpovědnost lidí. „Souhlasím s panem premiérem, že třetina lidí této země je stále nezodpovědná a neuvědomuje si riziko, které podstupují. Stačí se podívat na lidi, jak nenosí ochranné prostředky, jak situaci bagatelizují a svým chováním navádí ostatní, aby ta opatření nedodržovali. Doufám, že se to všechno změní.“

Obavy z návalu pacientů

Lékařů a zdravotníků má FN Plzeň aktuálně dostat. „Počínaje pondělkem jsme omezili operační zákroky, které nejsou urgentní. Ušetřili jsme tak jednu lůžkovou stanici a zdravotnický personál. Teď uvidíme, jak to všechno bude a jak ta čísla porostou. Obávám se nicméně toho, že se bude zvyšovat počet zaměstnanců v karanténě nebo těch, kteří budou infikovaní,“ doplnil.

„Samozřejmě se připravujeme na přival pacientů s koronavirem. Nyní můžeme navýšit kapacitu až na 125 lůžek pro pacienty s koronavirem. Zároveň vše přizpůsobujeme tomu, abychom mohli poskytnout 50 lůžek pro pacienty, kteří vyžadují intenzivní péči. Obávám se však, že dojde k zaplnění všech kapacit,“ uvádí Šimánek.

VŠE O BOJI S KORONAVIREM NAJDETE ZDE

Související články

Další články