Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Nejpopulárnější chorvatská letoviska hlásí prudký nárůst nakažených koronavirem

Nejpopulárnější chorvatská letoviska hlásí prudký nárůst nakažených koronavirem
Zdroj: pixabay.com
koronavirus
Koronavirová krize není ani zdaleka za námi a zanedlouho poté, co tisíce Čechů vyrazily do Chorvatska na letní dovolenou, se situace začíná zhoršovat, a to zejména na jihu Chorvatska. Ve Splitsko-dalmatské župě se nacházejí oblíbená letoviska, na která každoročně zavítá spoustu Čechů. Nyní tam za jeden den onemocnělo koronavirem 26 lidí.

Podle portálu dnevnik.hr se situace ohledně koronaviru zhoršuje hlavně na jihu okolo Splitsko-dalmatské župy. Za pouhý jediný den se zde nakazilo šestadvacet lidí, z nichž dva jsou ve vážném stavu a museli být napojeni na plicní ventilaci.

Chorvatská Splitsko-dalmatská župa leží v turistické oblasti, kterou každoročně hojně navštěvují tisíce Čechů. I přes koronavirové nebezpečí se Češi přece jenom vydali na letní dovolenou a Chorvatsko vzali doslova útokem.

Šest lidí má být infikovaných ve městě Split, město Sinj pro změnu hlásí deset případů. Omiš, Otok a Muć evidují vždy dva nakažené a po jednom mají města Solina a Trilje. V karanténě má být v současné době 582 osob.

Hlavní město Záhřeb má za poslední den šestnáct nakažených. "Musíme být opatrní," nechal se slyšet starosta Milan Bandić.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy